Night Shift (2018)

30%
Takhle blbou první směnu člověk jen tak nezažije.

Night Shift

Irsko, 2018, 81 minut

 

Režie: Stephen Hall

Scénář: Stephen Hall

Hrají:

Ashleigh Dorrell (Amy)

Matthew O'Brien (Adam)

Angel Hannigan (Laurie)

Nigel Mercier (Bill)

 

 

Duchařské filmy jsou v posledních letech celkem vyhledávané, lidi na ně slyší, a tak se není čemu divit, že je tvůrci pořád točí. A není to jen v Americe nebo v Asii, kde mají dlouhou tradici, ale točí se i v jiných zemích. Třeba v Irsku, jako je to u filmu „Night Shift“ z roku 2018. To Irsko ale ze samotného sledování filmu nijak moc zásadně nepoznáte. Stejně jsme celou dobu v hotelu.

Nějaký týpek.

Problém je třeba v tom, že sice jsme v hotelu, ale vše se odehrává na malé recepci, v chodbě – vypadá to, že to je skoro jen jedna chodba – a pak na pokojích, kterých také není moc. A jasně, sem tam se podíváme i do místností v přízemí hotelu, abychom viděli, jak to v takovém zařízení funguje, ale to jen proto, aby hlavní hrdinka mohla utíkat před vrahem, či co to je za burana.

Už se na směnu osprchovala.

A kdo je hlavní hrdinka? Tou je Amy (Ashleigh Dorrell), která do hotelu nastoupila na noční směnu. Je to její první noční směna, takže jez toho trochu vystreslá, ale to ještě ani pořádně neví, co se bude dít. A tady za mě snímek naráží už v první řad, protože základem děje je skutečnost, že se Amy ocitne v časové smyčce, což je prvek, který osobně nijak moc rád nemám.

Možná se i těší.

Ale dobře, Amy se snaží o to, aby časovou smyčku nějak překonala, snaží se pochopit, co se děje a snaží se nějakým způsobem zachránit, protože tu je někdo, kdo po ní jde. A jsou zde také duchové, či co to je. Film trochu připomíná „Osvícení“, ale s tím, že se ho chopil tvůrce, který nedokáže pořádně vybudovat atmosféru a má jen pár dobrých scén, za které by se nemusel stydět.

Ale směna bude náročná.

Irský snímek „Night Shift“ má chvílemi i docela dobré momenty. Je tu třeba jedna scéna, kde vás i trochu zamrazí. Ani gore není špatné, i když je většinou prezentováno hlavně tím, že jsou postavy upatlané krví. Ale i zde je pár momentů, které stojí za to, aby se na ně člověk podíval. Bohužel jako celek vám snímek „Night Shift“ hodně rychle vypadne z paměti. Není moc o co stát.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (duchové, survival)


Přidat komentář