Nihon bundan: Heru doraibâ (2010)

40%
Japonská šílenost, která mě tentokrát nedostala.

Nihon bundan: Heru doraibâ

Japonsko, 2010, 117 minut

 

Režie: Yoshihiro Nishimura

Scénář: Yoshihiro Nishimura a Daichi Nagisa

Hrají:

Yumiko Hara (Kika)

Eihi Shiina (Rikka)

Kazuki Namioka (Kaito)

Yûrei Yanagi (Taku)

 

Japonské filmy musíte mít buď hodně rádi, aby se vám líbil snímek „Nihon bundan: Heru doraibâ“, který je v mezinárodní distribuci uváděn jako „Helldriver“, anebo prostě máte jen rádi šílenosti, které trvají skoro dvě hodiny, mají být akční, ale ve skutečnosti dovedou celkem pořádně nudit, ale aspoň se zde kupí jedna bizarnost na druhou a celé to nějakým zázrakem funguje.

Taková parta nýmandů.

„Nihon bundan: Heru doraibâ“ má celkem dobrý základ, protože i ten slibuje, že by to mohla být docela dobrá akční podívaná. Kika je hlavní postavou tohoto filmu. Postavou rozhodně zajímavou. Ztratí srdce, a to zrovna při dopadu meteoritu na Zemi. Má ale velké štěstí, je zachráněna a její srdce je nahrazeno motorem, který může pohánět i její motorovou katanu. Že to zní šíleně? Ano, ale tohle je ještě super nápad.

Takové zajímavé výrůstky na hlavě.

Ten nápad je ještě spojen se zombie apokalypsou, takže půjde o život. V takovém případě by se dalo mluvit o příběhu, který bude mít co říct. Dovedu si představit, že by tohle bylo docela dobré pro mangu, ale jako manga to nevyšlo, tohle bylo napsáno rovnou pro film. A jelikož je to Yoshihiro Nishimura („Tokyo Gore Police“) asi je celkem jasné, že to bude drsné, trikové a šílené.

Pořádná katana.

Jenže teď to prostě nějak nevyšlo. Snímek má celkem neoriginální látku, což by nevadilo, bizarnost a zběsilost by tomu mohly dát ten správný náboj, ale nakonec se ukázalo, že si tvůrci urvaly moc velké sousto, a to především z hlediska stopáže, která je přemrštěná a nefunguje. Tohle melo být kratší, mělo zde být šílené tempo, jež by divákovu pozornost udrželo celou dobu. To zde není.

Mít srdce na dlani.

Japonský trashový bizarní snímek „Nihon bundan: Heru doraibâ“ dokáže naplnit očekávání v tom, že jsou zde skutečně hnusné a šílené scény, některé natočené skoro až s dětinskou radostí, ale nestačí to k tomu, aby vás snímek skutečně chytil.. Popravdě se celkem snadno může stát, že vás to začne brzy otravovat. A to není moc dobrá vizitka pro film, který by měl být v první řadě divný a strhující.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (zombie, gore, příšery, hnus, vrazi)


Přidat komentář