Noc oživlých mrtvol 3D (2006)

10%
Některé remaky by si zasloužili, aby se o nich nemluvilo, ale tak aspoň pro výstrahu.

Noc oživlých mrtvol 3D

Night of the Living Dead 3D

USA, 2006, 80 minut

 

Režie: Jeff Broadstreet

Scénář: Robert Valding podle původního scénáře George A. Romera a Johna A. Russoa

Hrají:

Brianna Brown (Barb)

Joshua DesRoches (Ben)

Sid Haig (Gerald Tovar, Jr.)

Greg Travis (Henry Cooper)

 

„Noc oživlých mrtvol“ je prostě až moc legendárním filmem, aby se do jeho remakování mohl pustit každý patlal. Co si budeme povídat, Jeff Broadstreet rozhodně není nějaký velký tvůrce, už jen skutečnost, že k filmu „Noc oživlých mrtvol 3D“ natočil pokračování, svědčí o jeho neschopnosti sebekritiky. Pokud byl za špatný označován remake z roku 1990 od Toma Saviniho, tak pro remake z roku 2006 ani ta správná slova nejsou.

Kde jinde by to mělo začít?

„Noc oživlých mrtvol 3D“ je snímek, který se chtěl rychle svézt na vlně 3D šílenství. Jedná se tedy o snímek, který je v 3D natočen a takový je i dále poskytován, a to i na DVD. Když jsem před těmi několika roky zjistil, že je tohle v kině, musel jsem to vidět. No, rozčarování bylo velké už tenkrát. Jak se vůbec mohl někdo odvážit tohle nazvat remakem tak geniálního filmu, jako je „Noc oživlých mrtvol“? Vždyť to s Romerovou klasikou nemá vůbec nic společného!

Tohle už nerozdýchá.

Dobře, děj začíná stejně – dva sourozenci jedou na pohřeb matky. Přijedou na hřbitov a tam to všechno ztrácí jakýkoli náboj. Někdo je napadne. Jsou to lidé, kteří se trochu divně klátí a očividně mají velký hlad, že by snědli i vás. Žena jménem Barb utíká a dostává se mezi ostatní živé v oblasti, do domu, kde se snaží přežít. To, že Romero dokázal naprosto skvěle vytvořit tu tísnivou atmosféru zkázy, je tady naprosto ignorováno a jedná se vlastně o nablblé setkání skupiny několika stupidních osob.

Aneb jak si správně zakrývat prsa.

To, že je zaměřeno i na postavy, je sice hezké, ale není zde ani jedna, která by pro diváka představovala nějaký zajímavý záchytný bod, postavu, s kterou by bylo možné se sžít. Navíc samozřejmě byl opomenut jakýkoli sociální podtext, postavy jsou prostě jen ovce, které čekají na to, až zemřou. Další rozdíl mezi touhle verzí a originální, je to, že scénář se v novém remaku strašně moc snaží vysvětlit, jak k zombie epidemii došlo, respektive co způsobilo vstávání mrtvých z hrobů. No, tohle rozhodně není silná stránka snímku „Noc oživlých mrtvol 3D“. Ne, že by jich jinak měl hodně.

Ať to máte i s tím 3D efektem.

„Noc oživlých mrtvol 3D“ je film, který se tváří jako 3D, ale těch 3D efektů je zde stejně málo, nakonec na ně hodně rychle zapomenete a ten zážitek je celkem o ničem. Příběh sám je pak velmi hloupý a nevytěžil z originálu vůbec nic. Ale opravdu lautr nic. Je to jen snaha se předvést, snaha ukázat, že tohle dokáže natočit i někdo jiný. Jen si režisér neuvědomil, že nemá talent ani cit pro film.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (zombie, béčka)


Přidat komentář