Noční můry z temnot (2019)

50%
Nevím, ale tohle mě prostě extra nechytlo.

Noční můry z temnot

Scary Stories to Tell in the Dark

USA, 2019, 108 minut

 

Režie: André Øvredal

Scénář: Dan Hageman, Kevin Hageman, Guillermo del Toro, Patrick Melton, Marcus Dunstan, Alvin Schwartz

Hrají:

Zoe Margaret Colletti (Stella Nicholls)

Michael Garza (Ramon Morales)

Gabriel Rush (Auggie Hilderbrandt)

Austin Abrams (Tommy Milner)

 

Snímek „Noční můry z temnot“ – který byl prezentován jako ten film, co jej produkuje Guillermo del toro, protože ten za sebou měl Oscara, a tak se dalo předpokládat, že jeho jméno táhne, co na tom, že jsou zde další producenti – má rozhodně příběh, kterým by mohl snadno vyděsit, sem tam se mu to i povede, ale nemůžu si pomoct, zpracování mi prostě nesedlo.

Pěknej hnusák.

Když se budete na snímek „Noční můry z temnot“ dívat, budete mít pocit, že to je produkt současné doby. Intenzívní záběry na postavy, musí být noc, protože to jinak nejde, velmi kvalitní kamera, to se musí nechat, rudé světlo, případně jiné světlo, které má evokovat tísnivou atmosféru, a do toho vizuálně zajímavá monstra, podobně jako najdete ve filmech jako jsou „Insidious“ nebo „V zajetí démonů“.

Hodně červené.

Lidé podle všeho chtějí duchy/démony/příšery, které se trochu podobají lidem, a tak ser tvůrci snaží najít další a další, které by takto prezentovali. Popravdě, když sem ale viděl nějaká monstra z fotek k filmu „Noční můry z temnot“, říkal jsem si, jestli tohle vlastně nakonec nebude něco trashového. Ale není, je to horor, který chce být až moc mainstreamový a až moc nablýskaný.

A další hnusák.

Zápletka je přitom super: Skupina dospívajících dětí objeví tajemnou knihu, v které se nedá standardně číst. Ne, ta kniha čte nejprve ve vás, protože jejím cílem je zjistit vaše nejhlubší strachy. Z těch pak sama napíše na své stránky příběh, jež se vám začne před zrakem odehrávat. Jak říkám, námět je skvělý, ale nějak jsem se do příběhu stejně nemohl dostat. Jako kdyby to bylo jen čekání na lekačku a na to, jaké další monstrum se objeví.

A za mřížemi.

Americký snímek „Noční můry z temnot“ je produktem moderního hororu, ukázkou toho, co lidé chtějí. A stejně jsem se na něj nedokázal ani trochu naladit. Je ale super, že tu je horor s celkem silným příběhem, který rozhodně má potenciál. Skoro si ale říkám, jestli by nebylo lepší si přečíst původní knihy než se dívat na tohle zpracování, které tápe mezi tím, jestli být jen pro dospělé nebo i pro mladší publikum.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové, příšery, děti)


Přidat komentář