Nocturna (2015)

50%
Upíří horory ještě nevymřely.

Nocturna

USA, 2015, 92 minut

 

Režie: Buz Alexander

Scénář: Buz Alexander

Hrají:

Mike Doyle (Harry Ganet)

Estella Warren (Belinda Moldero)

Massimo Dobrovic (Carlo)

Johnathon Schaech (Brisbane)

 

Upíří filmy a horory se v posledních letech zdají stejně vyčpělé, jako je tomu v případě zombie hororů. Těch originálních nápadů je skutečně málo, většinou jedou tvůrci na jistotu, anebo ze žánru dělají něco romantického, ale to už také není nic nového. Buz Alexander se rozhodl, že půjde klasickou cestou a jednoduše se pokusí natočit upírský horor, který bude spíše drsnější než roztomilý.

 Že by upírka?

Snímek „Nocturna“ takový skutečně je, ale musí se uznat, že to není snímek nijak převratný. Jednoduše se vzala upírská tematika a tvůrci se pokusili o to, aby z toho nebylo něco nablýskaného, ale cekem drsný horor, který nebude tak úplně nudit. A celkem se mu to podařilo, ale film prostě nevystoupil ze stínu předchozího, co již bylo v žánru natočeno, a jednoduše je jen průměrný.

 Zase děsivá holka?

Aby to ale nebyl úplně obyčejný horor, je zde i nějaká detektivní zápletka, ač ta je skutečně jen na začátku a je spíše uvedením do děje. Dva detektivové jsou součástí zátahu, kde jsou trochu divní lidé, ale co je to po tom, když se snaží jednu malou holku vrátit do místa, kde bydlí. Tam zjistí, že město je ještě podivnější, než si do té doby mysleli, a někteří jeho obyvatelé mají rádi krev.

 No aspoň se neblýská...

Snímek „Nocturna“ je v podstatě o tom, jak se detektivové snaží vyrovnat s tím, co zjistili, ale také s tím, že mezi samotnými upíry panuje válka a detektivové se stanou její součástí, hlavně tím, že se je někteří také snaží přeměnit a postavit na svou stranu. Nečekejte ale nic velkolepého, tohle je spíš válka gangů, která je místy celkem krvavá, což je jedině dobře, protože to film staví na nohy.

 I na krev dojde.

Film „Nocturna“ má několik docela dobrých scén, které vás můžou potěšit, a to hlavně skutečností, že tohle není nic přeslazeného, ale je to horor skutečně se zaměřením na temnější upírskou stránku. Upíři zde ale nevypadají nijak skvěle a jejich podobě, ale ani jejich oblečení, se mnoho času nevěnovalo. Je to škoda. Udělat je trochu více zvířecí, možná by to snímku pomohlo.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář