Non aprite quella porta 3 (1990)

60%
Trocha levnější italské produkce.

Non aprite quella porta 3

Itálie, 1990, 90 minut

 

Režie: Claudio Fragasso, Bruno Mattei

Scénář: Rossella Drudi, Claudio Fragasso

Hrají: Peter Hooten, Tara Buckman, Richard Foster

 

I italská produkce se místy vyznačovala tím, že byla velmi levná. V některých případech to bilo do očí doslova, ale v jiných zase, i když to bylo na první pohled patrné, o vlastně vůbec ničemu nevadilo a bylo zřejmé, že film dokáže fungovat i přes nedostatek financí, i přes skutečnost, že to někdy prostě vypadá blbě. A právě do téhle skupiny patří i film „Non aprite quella porta 3“.

Vzrušující...

V mezinárodní distribuci bil snímek „Non aprite quella porta 3“ uváděn jako „Night Killer“, což už je název, který je trochu srozumitelnější, prostě „noční vrah“. Ale Italové si celkem libovali v dlouhých názvech, tenhle mimochodem znamená „Nezavírej dveře 3“. Mimochodem, ten název je odkazem na „Texaský masakr motorovou pilou“, který byl v Itálii uváděn právě jako „Non aprite quella porta“.

Nahoty je tam dost.

Rozhodně ale nečekejte, že to bude nějaké navázání ve smyslu dějovém, není zde ani vrah, který by se příliš Leatherfaceovi podobal, i když hnusák to je taky pořádný. Je to totiž vrah, který na sobě mám masku, která není nepodobná tváři Freddyho Kruegera a navíc má i docela pořádné drápy. Jeho specialitou je rukou s drápy prorazit hrudník nevinné a většinou ženské oběti.

A sekretářka je pěkná.

Jsme v na divadelní scéně, tak film trochu odkazuje i na Daria Argenta, ale tohle je přece jen Bruno Mattei, i když jen jako spolurežisér. Má to ale jeho rukopis, je to špatné, ale stejně jsem se nemohl ubránit tomu, že to je vlastně docela fajn béčko, na které mě bavilo se koukat. A jo, užil jsem si to, i když to je levné, i když to je pitomé a i když jsou herecké výkony někdy skutečně otřesné.

Ale taky to schytá.

Italský horor „Non aprite quella porta 3“ je příjemnou ukázkou brakového hororu. Prostě natočit horor za každou cenu, parazitovat na všem možném, ale nakonec stejně udělat něco, co bude do jisté míry originální. Je to hrozná ptákovina, ale má to dobrou masku, má to dokonce i příběh, který není vyloženě jednoduchý a má to herecké výkony, které jsou do jednoho špatné, takže to jede ve správném duchu.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář