Nová kniha Václava Votruby je plná rozhovorů. Vencovu zašívárnu navštívili i autoři horrorů!

Na jaře roku 2021 spustil spisovatel Václav Votruba svůj YT kanál s názvem Vencova zašívárna, ve kterém se pravidelně pouští do rozhovorů se zajímavými osobnostmi z nejrůznějších oblastí, především pak umění. Nyní vychází knižní sborník patnácti vybraných rozhovorů z roku 2021!

„Baví mě lidské příběhy a těší mě, když je mohu zprostředkovat. A právě s touto vizí jsem před časem zakládal Vencovu zašívárnu, přičemž už tehdy jsem měl vizi, že bych rád vždy na začátku roku vydával knižní sborník z předešlé sezóny,“ uvádí Václav Votruba. „Možná se ptáte, proč kniha, když jsou videa volně dostupná on-line? Je to jednoduché, pořád věřím, že knihy jsou trvalky, které přežijí celá desetiletí. Jsou to ideální konzervy, ke kterým se člověk třeba bude rád vracet! A co si budeme povídat, ležet večer v posteli s knihou v ruce je prostě něco jiného než vysedávat před obrazovkou.“

Obálka knihy

Autor do sborníku vybral patnáct nejzajímavějších rozhovorů, zároveň se snažil o pestré složení, kdy vedle sebe postavil například spisovatele, orientální tanečnici, tatérku či muzikanty. Rozsáhlé texty jsou upravené, mnohdy rozšířené o další otázky a odpovědi a autorizované zpovídanými.

A koho v knize naleznete? Horrorové autory zastupují Martin Štefko a Honza Vojtíšek! Kompletní složení je následující: Ondřej Adler, Marotha, Honza Vojtíšek, Martin Štefko, George Rain, Honza Běhunek, Khalida, Jiří Sad Zahradníček, Martin Maty Matoušek, Jitka Charvátová, Pačess, Víťa Macháček, Neira L., Martina Schmidtmayerová Pohorská, Dušan Vozáry.

Kniha má 190 stran a vydalo ji nakladatelství Nová forma. Koupit se dá zde: https://bit.ly/3BaUUYM

YT kanál Vencova zašívárna je zde: https://www.youtube.com/c/Vencovazašívárna

Hromádka knih

Hororové knihy


Přidat komentář