Nude per l'assassino (1975)

40%
Vrah jde tentokrát po nahotinkách.

Nude per l'assassino

Itálie, 1975, 98 minut

 

Režie: Andrea Bianchi

Scénář: Andrea Bianchi, Massimo Felisatti a Gene Luotto

Hrají:

Edwige Fenech (Magda)

Nino Castelnuovo (Carlo)

Femi Benussi (Lucia)

Solvi Stubing (Patrizia)

 

„Nahé pro vraha“ je celkem výstižný a padnoucí název k tomuhle lehce erotickému giallu, kde má bohužel erotika přednost před giallem a vás po nějaké době více začne zajímat, co konkrétně ještě uvidíte, jakou nahotinku, než to, kdo je ve skutečnosti vrahem a proč se snaží o to, aby se populace celkem pěkných žen razantně snižovala. No, možná ne razantně, ale trochu určitě ano. Tohle ale nejsou charakteristiky, které by byly pro dobré giallo úplně vhodné.

 Doba, kdy i modelky mohly vlastnit bobra.

Začíná se poměrně klasicky tím, že vidíme nějakou tu smrt. Jsou zde hned celkem efektní záběry na nahé ženské tělo, které je vyšetřováno v ordinaci u gynekologa, nebo spíše potratového specialisty. Záběry nejsou nijak zásadně šokující a porno opravdu nečekejte, protože tady je pořádná snaha o to, aby kamera zabrala jen to, co je dovoleno. Takže bobr ano, ale pořádný, aby se víc neukázalo.

 Krátké vlasy jí nesmírně sluší.

Žena u gynekologa umírá, ale ne proto, že by byl její doktor vrah, ale prostě proto, že se potrat zkomplikuje. Možná také proto, že je doktor patlal. Následují ale skutečné vraždy, kdy právě doktor je první obětí. Potom už to jsou primárně ženské obětiny, které v každém případě musejí nejprve ukázat svůj hrudník, aby následně mohly zemřít. Vrahem má pak údajně být fotograf, protože kolem modelek a jedné agentury se to celé točí. Ano, i mrtvá pro agenturu pracovala.

 Takhle by jí to slušelo i s dlouhými vlasy.

I když tu jsou pěkné dívky, pravda, na mě možná přece jen s trochu malými prsy, vyniká mezi nim Edwige Fenech, a to nejen proto, že v tomhle filmu má krátké vlasy, což jí velmi sluší. Díky ní se na to chcete dál dívat, i když vás příběh už tolik nezajímá. Ona je takovým tím kořením, které dělá jinak nudný a nezáživný snímek stravitelným a snesitelným. „Nude per l'assassino“ není dobrým giallem, je průměrným giallem, což asi tvůrci věděli, a proto přidali tolik nahoty.

 I v sauně nebo páře se dá točit.

„Nude per l'assassino“ vám asi úplně nedovede zkazit dojem z toho, jak máte rádi giallo žánr. Ani vás příliš nešokuje a nebude vás držet v napětí, protože všechny napínavé scény jsou podány neskutečně unyle a nudně. Nemluvě o tom, že celkově je film bez nápadu a špatně nafilmovaná jsou i jednotlivá zabití. Mám giallo rád, ale ne takové, kde se opravdu nic moc neděje a kde je tak špatná gradace k pointě.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (vrazi, giallo)


Přidat komentář