Nudo e selvaggio (1985)

35%
Neoficiální pokračování snímku "Ženy od hluboké řeky". Překvapivě i v něčem lepší.

Nudo e selvaggio

Itálie, Brazílie, 1985, 88 minut

 

Režie: Michele Massimo Tarantini

Scénář: Michele Massimo Tarantini

Hrají:

Michael Sopkiw (Kevin Hall)

Suzane Carvalho (Eva Ibañez)

Milton Rodríguez (John Heinz)

Marta Anderson (Betty Heinz)

 

„Nudo e selvaggio“ je název, který by se dal přeložit jako „Nahé a divoké“. Známější je ale spíše název „Cannibal Ferox 2“. Fakticky se nejedná o pokračování, ale je to název, který byl použit pro zahraniční distribuci. „Cannibal Ferox“, respektive „Ženy od hluboké řeky“, je přece jen název, který si určité renomé získal, tak proč na něm nepostavit komerční úspěch tohoto filmu. Nebo tedy alespoň úspěch v rámci možností takového snímku, který není určen masám.

Nevypadá dobře...

S kouskem „Ženy od hluboké řeky“ však nemá „Nudo e selvaggio“ mnoho společného, tedy kromě toho, že se jedná o snímek, který se odehrává v džungli. Ale to by pak v podstatě každý snímek, kde umírají lidi v džungli, mohl být přejmenován na „Cannibal Ferox něco“. Tím asi nemá cenu moc se zabývat. Aby tvůrci snímek trochu ozvláštnili, tak ho neudělali jen kanibalský, ale šoupli do něj i onu v názvu zmiňovanou nahotu, což znamená, že zde uvidíte mnoho druhů dámských vrchních předností.

Kde mám prsa???

„Nudo e selvaggio“ staví na tom, že skupina vědců – jak jinak? – zamíří do brazilské džungle, aby zde zkoumala stopy dinosaurů, které byly objeveny v džungli. To, že se jedná o stopy v současných cestách, je trochu zvláštní, ale tak on se celý snímek nebere moc vážně. Tam, kde „Ženy od hluboké řeky“ sázely spíše na naturalismus, tam „Nudo e selvaggio“ sází v první polovině spíše na humor a v druhé na nahotu a násilí. Naturalismus pak rozhodně není jeho velkou doménou a jede se na mírné vlně krve.

A takové hezké oblečky dostaly.

Snímek v sobě samozřejmě nepostrádá určitý sociální podtext, respektive spíše podtext ekologický, kdy i tentokrát je to o tom, že se původní kmeny brání tomu, aby se na jejich území objevovali nevítaní hosté. Pravdou je, že tentokrát domorodci útočí bez toho, aby byli fakticky napadeni. Nakonec i moderní člověk brání své území, pokud se po něm pohybují lidé, kteří tam nemají co dělat. Pravda, většinou u toho neteče krev.

Ani domorodci nejsou přátelští.

„Nudo e selvaggio“ má ale další rovinu, která opět ukazuje, že tím, kdo je na světě největším šmejdem, je bílý muž, protože vlastně mění ten náš krásný svět v peklo. Ano, je to pravda, a ano, „Nudo e selvaggio“ je vlastně docela nuda. Na druhou stranu se ale musí vyzdvihnout, že tvůrci už se snažili o novou zápletku a nejde jen o to, co se objevilo ve filmech „Kanibalové“ a „Ženy od hluboké řeky“. I v případě těchto snímků je tak možné přijít s něčím trochu novým.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (gore, hnus, vrazi)


Přidat komentář