Oblast 51 (2015)

5%
Oren Peli se zasekl v čase a točí pořád to samé a ještě hůř.

Oblast 51

Area 51

USA, 2015, 91 minut

 

Režie: Oren Peli

Scénář: Christopher Denham a Oren Peli

Hrají:

Reid Warner (Reid)

Darrin Bragg (Darrin)

Ben Rovner (Ben)

Jelena Nik (Jelena)

 

Oren Peli udělal díru do světa – no anebo si alespoň pořádně nahrabal – ve chvíli, kdy vypustil ven svoje „Paranormal Activity“. Opět se ukázalo, že pokud je dobrý nápad, tak je možné s minimem financí natočit snímek, který hodně vydělá. Ale mně se „Paranormal Activity“ líbilo i proto, že mě při jeho sledování mrazilo. A to je přece jen skutečnost, kterou od hororu chci, a nevadí mi tolik, že mu pak chybí jiné kvality.

 Tohle bude super film.

Oren Peli si pak řekl, že našel recept na to, jak snadno natáčet horory, a tak především producentsky zaštítil další díly „Paranormal Activity“, ale vydělal si i na trochu lepší filmy, které taky mohl podpořit. Především pak „Insidious“, a to druhý a třetí díl. Kromě toho se sám věnuje dál režii a mohli jsme od něj vidět „Černobylské deníky“ a také novinku „Oblast 51“, která svým názvem dává celkem tušit, o co tady asi půjde.

 Originální záběr...

„Oblast 51“ je označení pro vojenský prostor, kde by se mohly skrývat artefakty nebo organismy, které svědčí o tom, že se americká vláda dostala do kontaktu s mimozemskou civilizací a tuto skutečnost utajuje. Jestli oblast existuje a co v ní skutečně je, to je opředeno tajemstvími. A právě tohle tajemství chce odhalit skupina tří konspiračních cvoků, kteří tomu přijdou na kloub.

 A ještě jeden v zelené.

Co nás ve filmu čeká? Pořádná dávka naprosto zbytečných scén v první minimálně půl hodině. Ale fajn, pak se někam dostáváme. Dostáváme se skutečně do Oblasti 51, tedy někdy v polovině filmu, no spíš ještě trochu později. A co tam skupina, která se rozrostla ještě o jednu ženu, najde? No samozřejmě že to, co očekáváte. Ano, opravdu zde jsou mimozemské artefakty. A mimozemšťané. No sakra, to mě dostalo! Skoro jsem překvapením nemohl zavřít oči...

 Aby ani modrá nepřišla na zmar.

„Oblast 51“ je klasické found footage, které má sem tam sice nějaký povedený trik, ale celkově je to prostě standardní slátanina, kde už prostě není čeho se bát. Nudná podívaná, kde jsou postavy protivné a křečovité, příběh zde v podstatě není, alespoň ne takový, který by vás již nenapadl při pohledu na název filmu, a celkový horor se omezuje opravdu na minimum scén a klasické roztřesení kamery. Jeden z nejzbytečnějších filmů, co jsem v poslední době viděl.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (mimozemšťani, found footage)


Přidat komentář