Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze (1999)

20%
Pokračování Rodriguezova filmu je výrazným šlápnutím vedle.

Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze

From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

USA, 1999, 88 minut

 

Režie: Scott Spiegel

Scénář: Boaz Yakin, Scott Spiegel a Duane Whitaker

Hrají:

Robert Patrick (Buck)

Bo Hopkins (Šerif Lawson)

Duane Whitaker (Luther)

Muse Watson (C. W.)

 

Když dva dělají totéž, rozhodně to není totéž. Robert Rodriguez měl po ruce skvělý scénář Quentina Tarantina a výborné herce. Scott Spiegel se musel spokojit s tím, že „Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze“ půjde rovnou na video a nic dalšího z toho nebude. Navíc se musel také spokojit s přece jen levnějšími herci, kteří nemusejí být pro většinovou populaci až tak známí. Pravda, Tiffani s Brucem na začátku jsou fajn, Robert Patrick má také celkem jméno, ale jinak nic moc.

 Klauny nemá nikdo rád.

Nejde jen o to, že ti herci nejsou známí, ono jde i o to, že nejsou zajímaví a jejich herecké výkony z tohoto filmu dělají ještě o něco větší bahno. Když přišlo na první film, dokázal na vás zapůsobit v každou chvíli – je napínavý, je drsný, je akční, je zábavný a je také hororový. Nemluvě o tom, že má naprosto skvělé masky a efekty. „Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze“ nemá bohužel ani jedno.

 Správná parta do lochu.

Aby to bylo tak nějak ze stejného ranku, tak i příběh se točí kolem lidí, kteří mají v úmyslu nějakou tu nelegální činnost. Buck (Robert Patrick) je chlapem, který dává všechno dohromady, protože z basy právě utekl kápo jejich party. Pětičlenná skupina tak připravuje pořádnou zlodějnu, akorát to má jeden háček – do cesty se jim připletou netopýři. Ano, jsou to samozřejmě ti, co vás po jednom kousnutí dokážou proměnit v upíra. Pokud vás tedy rovnou nevysají.

 Kuku.

Zbytek filmu je pak jen o tom, jak se to celé začne kurvit a jak loupež rozhodně neprobíhá podle plánu. Už jde jen o to, aby se zjistilo, kdo tedy bude vlastně posledním přeživším. Podle toho, jak jsou od začátku rozloženy síly, je to ale celkem jednoduché odhadnout. Aby to bylo alespoň trochu zajímavé, do toho všeho se ještě přidá úplné zatmění slunce, které samozřejmě přeje spíše upírům.

 Že by sejmul televizi?

„Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze“ je tím druhem pokračování, které ani moc vidět nechcete. Nejsou zde dobré postavy, nejsou zde dobré hlášky, není zde humor, napětí a ani zde nakonec nejsou dobré efekty, ale jen triky, které se neustále opakují a jsou celkově docela nudné. Je to škoda, protože celý příběh okolo Titty Twister v sobě měl mnohem větší potenciál, než jaký se v tomhle filmu ukázal. Ignorování konce prvního snímku je také nebetyčnou zbabělostí.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (upíři, béčka)


Přidat komentář