Oficiální vydání komiksu Goon: Nic než utrpení (tisková zpráva)

Už jsme zde měli recenzi na tento komiks, který se k našim rukám dostal velmi brzy díky KomiksFESTu. Dnes ale "Goon: Nic než utrpení" vyšel oficiálně.

Obálka českého vydání komiksu Goon: Nic než utrpení.

Aktuálně vyšlo české vydání oceňovaného komiksu Goon. Je to nejen vtipně napsaný příběh, ale také skvěle výtvarně odvedená práce s řadou „vychytávek“ a vtípků, které umožňuje právě autorský komiks. Goon je zasazen do světa připomínajícího dobu padesátých let v USA, kde navíc žijí zombie, ghoulové, mutanti, bahenní hejkalové a další neuvěřitelné bytosti. Proti sobě tu stojí mafiáni s šéfem Labraziem a jeho nepřemožitelným vymahačem Goonem a gang nemrtvých, který založil páter monster.

Goon je jako Někdo to rád horké se zombie, okořeněné svérázným humorem inspirovaným Monty Pythons. Kniha obsahuje i několik fiktivních inzerátů na neexistující komiksy, nebo potravinové doplňky (Supersvaly v tabletách, Souprava pro lobotomii Billy), které jsou určitým zrcadlem doby. Celkovou estetiku přebírá z béčkových filmů, pulpu a comicsů po zavedení CCA (Comics Code Authority - cenzura v comicsu zavedená roku 1954 v USA), jejích pravidel se drží velcí vydavatelé paradoxně do dnes a autor Eric Powell si z toho zdatně utahuje,“ uvedl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum.

Goon v angličtině znamená hlupák, rváč, námezdní zabiják nebo mlátička. Nicméně velmi záhy lze z komiksu vyčíst, že Goon je navzdory svému jménu velmi chytrý a pozice tupé mlátičky mu nejenže vyhovuje, ale zdatně ji využívá. První příběh vyšel v březnu roku 1998. Postavu Goona vymyslel americký scénárista a výtvarník Eric Powell jako určitou kritiku doby, společnosti a aktuálního stavu umění. Powell obdržel za komiks zatím pětkrát Cenu Willa Eisnera (komiksový Oscar).

Fanouškem Goona je i režisér David Fincher, který se postavy již několik let pokouší převést na plátno. „Momentálně se na jeho výrobu snaží vybrat peníze na serveru Kickstarter, kde může přispět kdokoli, kdo chce film podpořit. O oblibě této série u nás svědčí fakt, že i přes svou obtížnost (slangové výrazy, hovorová angličtina a poměrně složité popkulturní odkazy) vznikl v minulosti fanouškovský překlad,“ dodal Václav Dort.

České nakladatelství Comics Centrum se rozhodlo tuto knihu prodávat pouze ve svém internetovém obchodě. „Umožňuje nám to kvalitní prezentaci pomocí virtuálních ukázek z knih a zavedení odběrních míst našeho e-shopu. K dnešnímu dni tato síť čítá 65 míst. Díky prodeji přímo zákazníkovi s vyloučením mezičlánků, nabízíme o 30-40% nižší ceny a přímou vazbu na nakladatele. Služba odběrních míst je rychlejší, spolehlivější a levnější než pošta. Čtenáři hodnotí tuto formu prodeje velmi kladně a velmi rychle si na ni zvykli. Objem knih zasílaných naším nakladatelstvím prostřednictvím odběrních míst je v současné době vyšší, než těch doručovaných Českou poštou,“ uzavřel Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum.

Soutěže, akce, zajímavosti (zombie, příšery, komiks, vrazi, komedie)


Přidat komentář