One Remains (2019)

20%
Jeden zbývá a vlastně je jedno kdo.

One Remains

USA, 2019, 90 minut

 

Režie: Josh Hodgins

Scénář: Nancy Criss, Josh Hodgins, Vanessa Leigh a Laura Megan Stahl

Hrají:

Vanessa Leigh (Molly)

Ryan O'Quinn (Lance Mahoney)

Christopher Atkins (Samuel Mahoney)

Aaron Bennett (Russell)

 

Já mám poslední dobou nějak štěstí na filmy, které jsou v podstatě něco jako found footage. Tohle čisté found footage není, nejde tu o nějakou pásku, kterou někdo našel, nebo paměťovou kartu se záznamem, ale minimálně kvalitou a pojetím se tomu snímek „One Remains“ hodně přibližuje. Nemluvě pak ani o jednoduchém a nepříliš napínavém dějovém rámci.

Jeden zlý a jeden blbý pohled.

Hlavní postavou je skupina lidí. Tohle už je opravdu postava sama o sobě. Je jedno, o jakou skupinu se jedná, kdo ji tvoří, kolik je členů. V hororu si postupně uvědomíte, že na tom nezáleží, důležitá je ta skupina která se musí postupem času rozpadat. A k tomu zákonitě dojde, protože je to horor, otázkou už je pak jen to co bude příčinou tohoto rozpadu. Asi se ale dá čekat, že to bude zabíjení.

Má proč mít strach?

Skupina je zde ještě konkrétně definována, ale opět to není nic, co by bylo v případě hororového žánru nějak překvapivé. Je to skupina filmařů. To je něco, co se v hororu posledních let objevuje velmi často, respektive v tom spíše céčkovém hororu, protože to je hodně jednoduché východisko. Vlastně to pak vypadá, že ti tvůrci natáčejí sami o sobě. V tomhle případě to moc nefunguje.

Co je na kazetě?

Co chtějí zrovna tihle filmaři točit? V nedalekých lesech dochází k tomu, že tam mizí lidé, a zrovna tahle skupina se rozhodla, že jsou těmi správnými, kdo by záhadu měl odhalit. Asi se dá čekat, že sami do té záhady zapadnou a budou bojovat o vlastní život. Je to ještě trochu takový paranormální prvek, ale i bez toho by se film obešel, tady už šlo jen o to, aby film tvůrci udělali trochu divný.

Hlavně bojují sami se sebou.

Americký horor „One Remains“ je klasickou ukázkou levného amerického hororu, který si v poslední době točí spousta lidí. Skoro by to u vypadalo, že tu jsou lidé, kteří trochu hrát umí, ale k čemu vám to je, když se na děj stejně nedá moc koukat, protože prostě nudí. Spousta scén s postavami, které mluví, laciná lesbická scéna a do toho něco, co by prý mělo být strašidelné... A ono není.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář