Oni přicházejí (2002)

30%
Oni přicházejí a vám na tom moc nesejde.

Oni přicházejí

They

USA, Kanada, 2002, 89 minut

 

Režie: Robert Harmon

Scénář: Brendan Hood

Hrají:

Laura Regan (Julia Lund)

Marc Blucas (Paul Loomis)

Ethan Embry (Sam Burnside)

Dagmara Dominczyk (Terry Alba)

 

Ano, „Oni přicházejí“ a vy nevíte proč a ani na konci vlastně pořádně nezjistíte, proč tomu tak je. Bohužel je snímek „Oni přicházejí“ z hlediska dějového spíše zklamáním, a tak se alespoň budete spoléhat na to, že to v průběhu bude stát za to, a když nic jiného, budete se alespoň trochu bát. Splnil tedy snímek „Oni přicházejí“ alespoň tuhle skutečnost anebo zklamal na plné čáře?

Začíná z toho bláznit.

Vzhledem k mému hodnocení americko-kanadského filmu „Oni přicházejí“ je asi celkem jasné, jaká varianta nakonec platí. Ale ze začátku to není vůbec špatné, ze začátku budete mít pocit, že tohle je přesně ten film, který chcete vidět. Něco, co vás bude strašit, když půjdete do postele, stejně jako toho kluka, kterého v intru sledujeme. Jenže ono je všechno trochu jinak.

Co se skrývá ve tmě?

Jenže pak se skokem posouváme trochu dál a až za chvíli zjišťujeme, čeho jsme to vlastně byli svědky. Šlo totiž o nějaké značkování, které se má na dětech projevit až po nějaké době, kdy budou dospělá. A my už sledujeme dospělé jedince... Tedy, sledujeme lidi, kteří by měli být dospělí, ale vypadají většinou spíš jak zastydlé smažky, i když mají ten správný hollywoodský look.

A co v klimatizaci?

Když se začne odvíjet to, co skutečně máme sledovat, najednou si uvědomíte, že je v tom nějaké tajemství, že by to mohlo být i celkem napínavé. Jenže stačí asi deset minut k tomu, abyste tohle zavrhli. Postavy jsou nezajímavé a hlavní hrdinka se dostane do takového toho klasického stavu, kdy si všichni myslí, že je magorka a má akorát halucinace. Horší na tom je, že to bude jedno i vám jako divákům.

Asi něco zlého.

Americko-kanadský snímek „Oni přicházejí“ se bohužel rozhodl, že pojede na hororových klišé, dá je dohromady a do toho se pokusí vytvořit příběh, který by mohl být napínavý, mohl mít nějaké zajímavé vyústění. To poslední se mu nepovedlo. A bohužel se ukázalo, že dát dohromady hororová klišé taky nijak skvěle nefunguje, pokud v tom nebude nějaké přidaná hodnota. A tady není.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář