Other Halves (2015)

20%
Každý by chtěl k sobě najít spřízněnou duši, svou druhou polovinu.

Other Halves

USA, 2015, 90 minut

 

Režie: Matthew T. Price

Scénář: Matthew T. Price

Hrají:

Lauren Lakis (Devon)

Mercedes Manning (Jasmine)

Lianna Liew (Elle)

Melanie Friedrich (Jana)

 

Seznamovací aplikace jsou celkem oblíbené, v současné době už je v podstatě možné si najít partnera, ať už na jakoukoli činnost, prostě jen tím, že někde jdete a máte telefon v ruce. Právě na tohle téma se zaměřili tvůrci snímku „Other Halves“, kteří jen dokazují, že strach z technologií je celkem zajímavým námětem pro horory a že ty moderní technologie dovedou člověka zničit. Samozřejmě je to trochu přitažené za vlasy.

Také hledá svoji polovinu?

Název „Other Halves“ není jen titul tohoto amerického filmu, ale je to i jméno aplikace, která je pro seznamování ve filmu použita. Dění se soustředí na skupinu mladých lid. Právě oni přišli s algoritmem, který by měl fungovat v nové aplikaci jako univerzální vyhledávač pro vaši vysněnou osobu. Stačí se přihlásit, všechno o sobě zadat a hned vám to najde vaší druhou polovinu. Odtud také celý název.

Asi našli ten správný algoritmus.

Jenže jak se ukáže i moderní mobilní aplikace mohou být posednuté, anebo v sobě prostě má něco zlého. A to je špatně, protože tohle něco zlého dovede v lidech, kteří se k aplikaci přihlásí, vzbudit jejich temné touhy, jejich skrytá přání, jejich primitivní chování a tužby. Taková aplikace, která obnaží našed já na dřeň a my se pak chováme jako zvířata, respektive ještě hůř, agresivněji.

Krvavý algoritmus.

Když se dostanete a do téhle fáze, uvědomíte si, že snímek nepřichází vůbec s ničím novým, ale že je to jen variace na to, co už jsme mnohokrát viděli, ale i četli. Z četby třeba nepříliš povedený „Puls“ Stephena Kinga. Snímek „Other Halves“ pak překvap v podstatě jen jednou skutečností – herečky a herci se zde nebojí nahoty. Ta je zde velmi přirozeně zabírána, což mi přišlo neskutečně osvěžující.

Co se stalo ve sprchách?

Ne, americký snímek „Other Halves“ vás nemá čím oslnit. Herecké výkony jsou v kritičtějších fázích až příliš přehrávané, což prostě kazí dojem. Úvod slibuje něco temného, skoro až mysteriózního, ale to se nám nedostane. Ta temnota jen problikává v tom, jak agresivně se postavy chovají. A v tom není tento horor nijak objevný. Až na krásně zabíranou nahotu se pro mě jedná o zklamání.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář