Out of the Dark (2014)

20%
Měla jenom převzít kolumbijskou fabriku po svém otci.

Out of the Dark

USA, Kolumbie, Španělsko, 2014, 82 minut

 

Režie: Lluís Quílez

Scénář: Javier Gullón, David Pastor a Àlex Pastor

Hrají:

Stephen Rea (Jordan)

Scott Speedman (Paul Harriman)

Julia Stiles (Sarah Harriman)

Alejandro Furth (Dr. Andres Contreras, Jr.)

 

 

Jižní Amerika v poslední době americké filmaře docela táhne. Takový Eli Roth si tam našel kulisy, ale také kamarády, s nimiž natáčí a kterým případně věnuje nějaké ty peníze jako producent na natočení jejich filmů. Ale není to ojedinělý případ, že je Jižní Amerika hororově zajímavá. Dalším důkazem je i snímek „Out of the Dark“, který vůbec nemá špatné herecké obsazení.

 Ne, z vesmíru nic nepřijde.

Jordan (Stephen Rea) je majitelem továrny, kterou vystavěl v jedné zapadlé části Kolumbie, kde se mu podařilo oblast pozvednout a jejím obyvatelům přinést civilizaci. Svůj podnik už ale nechce řídit sám, o to by se měla postarat jeho dcera, která právě do Kolumbie míří. Sarah (Julia Stiles) má s otcem dobrý vztah. To by nemohl říct Paul (Scott Speedman), její manžel, který si s Jordanem moc nerozumí. Anebo to alespoň jeho postava řekne. Pro děj to nemá žádný význam.

 Kdo to je v pozadí?

Kolumbie opravdu vypadá jako zajímavé prostředí a mohlo by se zde líbit i Hannah, dceři Sarah a Paula. Jenže to by zde nesmělo být jedno velké a temné tajemství. Jak jinak, že? Všechno začíná zvláštní slavností, při které se po vodě plaví figuríny dětí se spálenými obličeji. To na počest smrti mnoha dětí kdysi v minulosti. Ono je ale všechno ještě děsivější, než jak by se na první pohled zdálo.

 Děti jsou zde děsivé,

Skoro by se i chtělo říct, že tam je docela dobrá atmosféra, že to začíná docela zajímavě gradovat, ale ona to není pravda. Ten snímek prostě dobře negraduje, jede si na svojí lince a sází na jedno jediné – v hlavní roli je tam dítě, kterému se děje něco špatného a mohlo by zemřít. Tohle je ten prvek, který má primárně vzbuzovat strach. A pak samozřejmě ještě další děti.

 Hodně děsivé.

Nemůžu si pomoct, tenhle boj o záchranu vlastního dítěte je nuda, navíc je to nuda neskutečně přímočará. Zlý člověk má být potrestán, a tak je jasné, jak skončí, i když možná se v něm ještě vzbudí nějaké pocity viny. Rodiče se budou snažit dítě zachránit, trochu si u toho ublíží, podívají se nesmyslně na divná místa, ale je velká pravděpodobnost, že to dobře skončí. Na to, jaké to má herce, je tohle prostě lajdáctví.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (vrazi, děti)


Přidat komentář