Outpost: Rise of the Spetsnaz (2013)

50%
Ještě jednou se podíváme do bunkrů druhé světové války a za zombie.

Outpost: Rise of the Spetsnaz

Velká Británie, 2013, 87 minut

 

Režie: Kieran Parker

Scénář: Rae Brunton

Hrají:

Bryan Larkin (Dolokhov)

Iván Kamarás (Fyodor)

Michael McKell (Strasser)

Velibor Topic (Arkadi)

 

Tak se potřetí vracíme do druhé světové války v rámci série „Outpost“. Není to série, která by nějak zásadně vynikala, ale přece jen se jedná o něco, co je tematicky zajímavé. Nemohu si pomoct, ale propojení zombie a nacistů je prostě skvělé a mně se strašně líbí. Jsem si jistý, že ho jednou sám použiji v nějakém příběhu, který napíši. No, vlastně, já už jsem to udělal, teď to jen vydat...

 Hlavně pořádně střílet!

Ale nejsem tu proto, abych psal o svojí tvorbě, ale o tvorbě jiných. Kieran Parker (poprvé jako režisér, doposud jako producent) a Rae Burton se sešli potřetí, aby nám ukázali, co se vlastně v té druhé světové válce dělo za zvěrstva. Jsme na východní frontě a rozhodně tam není klid jako na západní. Rusové se snaží políčit past na Němce a vypadá to, že všechno půjde hladce. Jenže mise se zvrtne, Rusové se rozprchnou na různé strany – poměrně netaktické – a Němci je nahánějí jako lovnou zvěř.

 Nejsou za rohem?

Celkem se jim daří a štěstí mají vlastně ti, kteří zemřou hned, protože ti, co přežijí, se setkávají s další stranou nacistického šílenství. Tím je bunkr a jeho velitel Strasser, který se vyžívá v experimentech na lidech. A tady se dostáváme také k zombíe tématu, o které nebudeme ochuzeni. Pravda, primárně ale jde spíše o survival, o to, jestli se Rusům podaří ty šílené Němce přemoct.

 Pořád střílíme?

Není to nijak vysokorozpočtový film a už na první scéně v lese je vidět, že to nebude akční, ale spíše statické. Je to docela škoda, protože více akce, více tlačení na pilu, by se k tomu docela hodilo. Ani ten horor není nějak moc skvělý, a tak je hlavním pozitivem skutečnost, že Strasser je opravdu magor, který se ve svém konání vyžívá. Jenže i tohle je prostě něco, co očekáváte. Ale aspoň to dostanete.

 Tenhle už nevypadá nejlíp.

„Outpost: Rise of the Spetsnaz“ je podobně jako druhý díl průměrný. Nejlepší je v sérii jednoznačně díl první, který stál za to a měl onen potřebný tah na bránu, díky čemuž byl drsný a silný. Třetí díl je pak jen odvarem, který má celkem zajímavé postavy, jež ale nevyužívá k něčemu lepšímu, ale prostě si jede klasiku „zlí Němci, chudáci ostatní“. Ani ty experimenty ale nejsou nějak převratné. Sem tam ale na nějakou brutalitku narazíte.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (zombie, béčka)


Přidat komentář