Ozark Sharks (2016)

40%
Žraloci útočí i na maloměstě.

Ozark Sharks

USA, 2016, 88 minut

 

Režie: Misty Talley

Scénář: Marcy Holland a Greg Mitchell

Hrají:

Allisyn Ashley Arm (Molly)

Dave Davis (Harrison)

Michael Papajohn (Rick)

Ross Britz (Curtis)

 

Filmů se žraloky je nejen v poslední době hodně, ale zrovna v posledních asi deseti letech se s nimi skutečně roztrhl pytel, protože v rámci levné televizní zábavy jich najdete opravdu, opravdu hodně. A rozhodně ne všechny jsou tak skvělá zábava jako bizarní „Sharknado“ a všechna jeho pokračování. Snímek „Ozark Sharks“ patří spíše k tomu horšímu, ale ne nutně vyloženě špatnému.

 Babča měla smůlu.

Snímek začíná klasicky tím, že se setkáváme s nezajímavou skupinou postav, kdy jsou zde alespoň nějaké holky, respektive tentokrát jen jedna holka, která je koukatelná. Takhle holka jede s rodiči na víkend, což jí točí, protože je tam bez přátel. Ale jak se ukáže, její přítel není daleko a následuje ji autobusem i do takové díry, jako je americké městečko Ozark v Alabamě.

 Kláda může člověka zachránit.

Byl by to obyčejný pobyt na chatě někde, kde skoro nikdo není, kdyby se rodinka nerozhodla vydat k místnímu jezeru, kde se má mimochodem konat festival ohňostrojů. To je důležité pro finále a pro boj s nepřítelem. Nepřítel se skrývá ve sladké vodě a má trojúhelníkovou hřbetní ploutev. Ano, na rodinku na dovolené zaútočí žraloci, a to rovnou docela drsně. Schytá to babička, která je záhy bezhlavá.

 Létající žralok.

Snímek „Ozark Sharks“ bohužel není filmem, který by se snažil o něco velkého, je to film, který má žraloky, jež jsou provedeny hodně špatnými triky, a tak se vám budou kroutit i vlasy z toho, jak žraloci vypadají blbě. Ale když od tohohle odhlédnete, je to chvílemi i trochu sranda. Jasně, za břicho se asi popadat nebudete, ale i tak se zde najde něco, co vám může vyloudit úsměv.

 Ve vodě něco je!

„Ozark Sharks“ je film, který je určen skutečně jen skalním fanouškům žraločích hororů. Není pro každého a klade na vás nároky na výrazné snížení kvalitativních požadavků na film. V „Ozark Sharks“ prostě kvalitu nehledejte. Ale když se dokážete uvolnit, všechno včetně logiky hodit za hlavu, najdete zde i pár momentů, kdy se vám bude snímek líbit a bude vás bavit.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (zvířata)


Přidat komentář