Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

15%
Tohle nejsou počátky, ale prostě jen jedno další zběsilé vraždění a nic jiného.

Pach krve 4: Krvavý počátek

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

USA, Německo, 2011, 93 minut

 

Režie: Declan OBrien

Scénář: Declan OBrien a Alan B. McElroy

Hrají:

Jennifer Pudavick (Kenia)

Tenika Davis (Sara)

Kaitlyn Leeb (Bridget)

Terra Vnesa (Jenna)

 

Tak se zase vracíme za rodinkou trochu zmutovaných lidských jedinců, kteří podle všeho disponují celkem velkou silou, ale také inteligencí, která se na první pohled skrývá pod zdegenerovaným zevnějškem. To, že to jsou kanibalové, už je jen taková třešinka na dortu toho, že se primárně jedná o zabijáky, kteří jsou odhodlaní pustit se do kohokoli, kdo jen trochu naruší jejich teritorium. Oni se ale vůbec nezlobí, oni jsou totiž rádi, protože konečně mají nějakou zábavu.

 Jen se dívejte, pánové.

Jak už název „Pach krve 4: Krvavý počátek“ napovídá, tohle bude díl, kde se více dovíme o tom, jak trojice geneticky oslabených a zároveň posílených jedinců začínala. No, co si budeme povídat, nějaký zrod je zde prezentován v podstatě pouze v prvních pár minutách, kdy se s trojicí setkáváme v ústavu, ve kterém jsou zavřeni. Zpoza mříží rychle utíkají a jejich ústav se mění ve skutečné bojiště, kde chovanci mají navrch.

 To je ale sranda.

Když snímek takhle začal, člověk by si myslel, že to bude zajímavé a že uvidíme něco, co se v sérii trochu vymyká a dočkáme se tak opravdu zrodu. Nemůžeme nic takového čekat, protože další scéna už nás přivádí rovnou ke skupině lidí, kteří se vydávají v zasněžené krajině na výlet. Ztratí se, samozřejmě, protože tenhle film je plný klišé, a nemohou narazit na jiné útočiště než na starý dům, který kdysi mohl být sanatoriem. To, že to není nejlepší místo na odpočinek, je divákovi hned jasné. Teoreticky by to mělo být jasné i postavám, ale ono ne.

 A následuje nejhorší digitální efekt...

Snímek „Pach krve 4: Krvavý počátek“ je opravdu neskutečně klišovitý a je tu tolik scén, které vás otráví, až to pěkné není. Šílení se najednou mění v logicky uvažující, až na to, že logické myšlení je v tomhle směru jaksi posunuté. Zdegenerovaní inteligenti dokážou rozebrat sněžný skútr tak, aby ho pak sami mohli použít, a v pohodě na něm jezdí. Jedna ze skupiny, která vypadá, že se zachránila, musí zemřít, apod.

 Umýt a spát.

„Pach krve 4: Krvavý počátek“ je příšerným pokračováním, které je místy sice hezky krvavé, ale když vidíte ty hnusné digitální triky, ani vás na to nebaví koukat, nemluvě o tom, že stejné pocity ve vás vzbuzují i postavy a hlavně jejich chování. To opravdu musí být slasher dělaný tak, aby všichni byli idioti? To opravdu není možné přijít s postavami, kterým se dá fandit ve filmu, který dává smysl?

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (slasher, gore, béčka, survival, komedie)


Přidat komentář