Paranormal: 1. sezóna

70%
Indický seriál, který vlastně není až tak špatný.

Paranormal: 1. sezóna

6 dílů, 2020

 

Tvůrce: Amr Salama, Ahmed Khaled Tawfik, Mahmoud Ezzat

Hrají: Ahmed Amin, Reem Abd El Kader, Samma Ibrahim

 

Hororový seriál na Netflixu, který byl natočen v Egyptě? To zní... no rozhodně to zní zajímavě, i když by se na první pohled asi dalo pochybovat o tom, jak kvalitní tenhle seriál bude. Jenže jak se ukazuje, tohle je rozhodně seriál, který si pozornost zaslouží a nedostojí obavám, tedy rozhodně ne v celkovém měřítku. Sem tam to ale trochu podivné přece jen může být.

Schody jako v Bradavicích.

Hlavní postavou je doktor Refaat Ismail (Ahmed Amin), což je mimochodem hematolog. To je doktor, který se zabývá krví. Ano, možná by to evokovalo nějaký horor s prvky sci-fi, ale toho se v tomhle případě naštěstí nedočkáme. Refaat na první pohled není nijak závratně epickou figurkou. Je to spíše takový zakřiknutý pán s trochu divnou, nemainstreamovou vizáží.

No jo, Netflix produkce.

Ale právě to, že Refaat není hollywoodský hrdina od pohledu, z něj dělá zajímavou postavu, kterou si můžete od začátku oblíbit, i když by se pravda docela dobře vyjímal i v komedii. Na to je však jeho představitel příliš dobrý herec. Ahmed Amin dává svému Refaatovi ty správné lidské emoce, to, co z něj dělá skutečného člověka, nejen postavu, že se s ním celkem snadno propojíte.

Serkání v kanceláři.

A pak už jde o to, co bude Refaat prožívat. Je to poměrně skeptický člověk, přece jen je to vědec, ale právě jeho smysl pro vědecká vysvětlení všeho, co se kolem něj děje, dostává pořádně zabrat. Jako kdyby viděl něco, co vidět nemá, anebo alespoň lidé kolem něj něco takového vidí. A pak se dostává hlouběji a hlouběji k podstatě a ty podivnosti jsou děsivější a děsivější.

Kdyby celá série měla podobnou atmosféru...

Egyptský seriál „Paranormal“, respektive jeho první sezóna, ukazuje, že i v arabském světě mohou vzniknout velmi zajímavé horory, i když to rozhodně není oblast, odkud bychom jich dostávali nějak mnoho. Místy je seriál trochu překombinovaný a chtělo by to trochu méně počítačových efektů, ale hrůzu s dalšími emocemi se tu daří propojit způsobem, který z mého pohledu funguje.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (duchové, seriály)


Přidat komentář