Pavoučí teror (2002)

70%
Vždycky jsem měl rád velké pavouky, a tak se mi líbí i v tomhle případě.

Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

USA, Austrálie, 2002, 99 minut

 

Režie: Ellory Elkayem

Scénář: Ellory Elkayem, Randy Kornfield a Jesse Alexander

Hrají:

David Arquette (Chris McCormick)

Kari Wuhrer (Šerif Samantha Parker)

Scott Terra (Mike Parker)

Scarlett Johansson (Ashley Parker)

 

V roce 2002 šel tenhle snímek do kin, dokonce i do těch českých, kde jsem ho také poprvé viděl. Váže se k tomu dokonce určitá historie. Ne, že bych už tehdy tak miloval horory, i když pravda, „Arachnofobie“ byla vždycky mým oblíbeným hororem. V té době jsme ale s bratrem doslova milovali snímek „Hromy a blesky“. Já ho miluji pořád, co si budeme povídat. No a v „Hromech a blescích“ nás zaujal David Arquette. V domnění, že „Pavoučí teror“ bude také taková sranda, jsme se vydali do kina.

Tihle to všechno určitě zachrání.

Tak je fakt, že jsme v kině rozhodně nedostali to, co jsme očekávali. Vtipné to bylo, ale očekávali jsme bombu a dostali jsme akorát celkem dobré béčko. Teď když jsem snímek viděl znovu po dvanácti letech – toto letí – musím říct, že se nějaké zásadní nadšení neopakovalo, ale pořád si musím říkat, že kdyby se každé béčko, jako ta s pavouky, točilo takové, tak je pořád na co se dívat. Filmy s osminovými bestiemi prostě fungují, a je jedno, jak moc vážně se berou a jak velcí pavouci jsou.

Škoda toho ručníku.

„Pavoučí teror“ svou zápletkou nijak zásadně nevyčnívá, ale po delší době to zase byla fajn béčková klasika. Jede auto, shodí do jezera nádrž s něčím, co není úplně chemicky čisté. Jenže toho odpadu je mnohem víc a voda je v jednom místě zamořena. Zrovna pavouci se k těmto chemickým látkám dostanou a začnou trochu růst. No, trochu víc, buďme upřímní. To nakonec vede k tomu, že městečko začnou otravovat pavouci v lidské velikosti. To už je docela problém.

Tomu se říká interaktivní televizní zážitek.

Nechybí ani rozepsané postavy a vztahy mezi nimi, ale nejedná se o nic objevného. Co „Pavoučímu teroru“ hodně pomáhá, to je lehká linka, v které je celý natočen. Humor je v podstatě všudypřítomný, a to jak herecky, tak se sem tam objeví i kvalitní humor vycházející ze samotného dění. Co se asi nejvíce dá vytknout, to jsou digitální triky, které už hodně zestárly. Ti pavouci už dneska opravdu nevypadají dobře.

Polibek smrti?

Díky opětovnému zhlédnutí snímku „Pavoučí teror“ jsem si uvědomil nejen to, že tahle béčka prostě zbožňuji, ale také to, proč jsem měl vždycky rád Scarlett Johansson. Škoda, že se z ní v poslední době stala až taková hvězda. Nějak mi v některých novějších filmech nesedla. „Pavoučí teror“ jako béčko ale funguje, jen je škoda, že toho humoru není trochu víc. Pak by to bylo naprosto výborné.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář