PAX 7: Dech smrti

80%
V sedmém díle ucítíme závan smrti.

PAX 7: Dech smrti

PAX 7: Pestan

Vydalo nakladatelství Host, 2017, 249 Kč

 

Kniha „PAX 7: Dech smrti“ se od předchozích šesti knih trochu odlišuje, a to především tím, že se zde více rozebírají sociální témata. Jasně, ona jsou přítomná celou dobu – matka alkoholička, noví rodiče pěstouni, snaha zapadnout – ale tentokrát je to mnohem komplexnější a sociální skupina, na níž je zaměřeno, je mnohem větší než jen jedna několikačlenná rodina.

 Obálka knihy.

Tentokrát je tou sociální skupinou vlastně celé město. Mariefredem se totiž šíří podivná nemoc – jak aktuální v dnešní době, i když kniha vyšla ještě před tím, než byl nějaký covid-19 vůbec znám – a dospělí jsou z toho docela špatní, protože sami neví, co se to děje. A vzhledem k tomu, že v městečku došlo k podivným událostem, nervy některých jsou už těsně před prasknutím.

 Ilustrace z knihy.

V centru dění jsou samozřejmě stále Alrik a Viggo, ale více se pozornost soustředí i na nové postavy – děti Andrese a Lajly, rodiče některých Viggových, respektive Alrikových spolužáků, apod. A hodně prostoru dostává Iris, což je super, protože je to jedna z nejzajímavějších postav, které se v sérii objevily. A také dochází k jednomu pořádnému zvratu.

 Všichni tři autoři.

Nejzajímavější je ale skutečnost, jak se konečně Thomasovi podaří přesvědčit větší skupinu lidí, že Viggo a Alrik jsou celkem problém. A že je tu ještě jeden problém. Do hry se navíc dostává i černá čarodějnice, jejíž identita už je celkem jasná. Její čachry nabírají jasnější rozměry a dá se předpokládat, že to pro chlapce nebude v městě jednoduché. Ale nikoli jen pro ně.

 Ilustrace z knihy.

Kniha „PAX 7: Dech smrti“ je takovým nadechnutím před tím, co nás čeká. Už vnímáte, že se série blíží ke svému vrcholu, ale ještě se tam nedostala. Ještě je potřeba některé osudy trochu zašmodrchat. A to se daří, to se daří hodně dobře, jak ukazuje závěr knihy, kdy hned musíte sáhnout po osmém díle, protože prostě chcete vědět, co se bude dít dál. Co si budeme povídat, tahle série měla vyjít jako omnibus.

 

Hodnocení: 80 %

Hororové knihy (duchové, děti)


Přidat komentář