PAX 8: Bílý had

65%
Kdo je to ten bílý had?

PAX 8: Bílý had

PAX 8: Vitormen

Vydalo nakladatelství Host, 2017, 249 Kč

 

A to už je osmá kniha ze série „PAX“. Docela to letí, ale tahle série se prostě čte dobře. Jasně, částečně je to dáno tím, že knihy nejsou primárně určeny pro dospělého čtenáře, ale cílí na puberťáky. Však to doporučení od 10 let věku nebude jen tak. Tohle nemají být knihy, z nichž se dětem sevřou půlky a budou se pod peřinou klepat strachy, tohle jsou příběhy, které navodí příjemné strašení.

 Obálka knihy

I jako dospělého mě ale knihy baví, protože v sobě prostě mají něco, co jim dává tu správnou šťávu, co jim dává parádní hororový nádech. A co si budeme povídat, někdy jsou ty scény skutečně jako vytržené z hororu. Naštěstí to ale vždy dobře dopadne. I když vždy... Ona už ani tohle není pravda, protože i tady už nacházíme scény, které opravdu nekončí dobře. Jedna postava by mohla mluvit... i když vlastně už nemohla.

 Ilustrace z knihy

Osmá kniha se na první pohled zaměřuje na bílého hada, což je mytické stvoření, které se zde skutečně vyskytuje, ale ve skutečnosti je to kniha, která dovypráví příběh Iris a toho, jak byla na konci sedmé knihy zajata černou čarodějnicí. Dostane se ze zajetí? A pokud ano, jak se jí to podaří, když je pořádně pevně připoutaná k židli? No, rozhodně to nebude nic jednoduchého.

 Ilustrace z knihy

Do toho jsou tu ještě Vánoce. Vlastně to vypadá, že by mohlo být všechno v pořádku. Jenže ono se všechno pokazí. Jasně, všichni už se vyléčili z „moru“, který propukl v předchozí knize, ale černá čarodějnice je pořád mezi nimi a plánuje další postup. A díky tomu, že má Iris, už je skutečně blízko tomu, aby se dostala do knihovny, což je její primární cíl. Už se stačí jen dostat Iris do hlavy.

 Ilustrace z knihy

Osmá kniha hodně hraje na to, že jsme si oblíbili postavu Iris a je otázkou, jestli se jí podaří nějakým způsobem zachránit. Alrik a Viggo nejsou pro tuto chvíli tak důležití, i když i oni zde mají své místo, a co si budeme povídat, zadělávají si na pořádné problémy. Ale o tom více až v další knize. Teď jde jen o to hlavní – podaří se Iris zachránit, nebo zase přijdeme o jednu postavu? Popravdě, napínavé to je hodně!

 

Hodnocení: 65 %

Hororové knihy (duchové, děti)


Přidat komentář