Pentagram (2019)

10%
Takový hodně nudný survival rovnou uprostřed pentagramu.

Pentagram

USA, 2019, 80 minut

 

Režie: Steve Lawson

Scénář: Steve Lawson, Matthew McGuchan, Jonathan Sothcott

Hrají: Rachel Warren, Chloe Farnworth, Nicholas Ball

 

„Pentagram“ je přesně ten název, který mluví sám za sebe, ale přitom dopředu neprozradí o filmu vůbec nic. To v tomhle případě znamená, že vám sice dojde, že to bude asi tak trochu satanský horor, ale jakou roli tam pentagram neb Satan budou hrát, to nijak jisté není. A nakonec vás jejich role může docela překvapit, protože tohle nemusí být to, co očekáváte. A bohužel se to promítá i do kvality.

Nějaká pán a nějaká slečna.

Co se tedy ve filmu „Pentagram“ děje? Je to vlastně docela jednoduché. Parta čtyř lidí se vydává do jednoho domu, kde udělají pěknou blbost. Všichni se ocitnou přímo uprostřed velkého pentagramu. Jasně, je to jen čmáranice na podlaze, k tomu pár svíček, ale jak se ukáže, ono to zase až tak jednoduché nebude. Ono to vlastně bude hodně náročné, protože můžou umřít.

Nebezpečná situace.

Takže – pravidla jsou jednoduchá. Nesmí opustit kruh pentagramu, jinak by to mohlo znamenat, že zemřou. Vlastně je to takový hodně divný satanský survival o tom, jak jsou uvnitř a sem tam hážou taškou na popruhu, aby si něco přitáhli k sobě. A ne, ani v tu chvíli snímek nedostává nějaký ten náboj, protože to moc nefunguje a i tyhle scény jsou tragicky natočené.

Tenhle až tak nebezpečně nevypadá.

Takže celou dobu vlastně sledujeme, jak se malá skupina lidí snaží zůstat v kruhu, ale přitom se z něj chtějí dostat ven, aniž by je to stálo život. Ne, ani takhle napsané to nezní moc adrenalinově, ale samo provedení je ještě horší. Není v tom žádná akce, není v tom žádné napětí, celkové provedení je bohužel docela špatné. Stopáž není extra dlouhá, ale pořád měla být kratší.

A jeden plakát k tomu.

Americký snímek „Pentagram“ je ukázkou toho že někdy prostě ani jednoduchý nápad nestačí. Někdy je prostě nápad, i když docela zajímavý málo, někdy je potřeba taky trochu umu, aby se na to dalo koukat. A jak jsem tak snímek „Pentagram“ sledoval, měl jsem pocit, že tohle rozhodně není ukázka filmové tvorby, kde by tvůrci jakýkoli um předvedli. Hodně ospalý film.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (duchové, mysteriózní)


Přidat komentář