Phantasm III: Lord of the Dead (1994)

60%
Potřetí a pořád stejně dobře. A divně.

Phantasm III: Lord of the Dead

USA, 1994, 91 minut

 

Režie: Don Coscarelli

Scénář: Don Coscarelli

Hrají:

Reggie Bannister (Reggie)

A. Michael Baldwin (Mike)

Bill Thornbury (Jody)

Angus Scrimm (Tall Man)

 

Reggie (Reggie Bannister) a Mike (tentokrát opět A. Michael Baldwin, který v sérii vydržel už i pro další díly) se znovu vrací v pokračování téhle šílené, abstraktní, ale přitom akční a velmi zábavné série „Phantasm“, na které je vidět, že je to dílo specifického tvůrce, kterým Don Coscarelli jednoznačně je. A svůj standard si relativně udržuje i v tomto třetí pokračování.

Rovnou mezi mrtvolami...

Snímek „Phantasm III: Lord of the Dead“ v podstatě navazuje na to, co jsme sledovali na konci předchozího dílu. Tam si Mike a Liz mysleli, že jsou v pohodě, že to všechno byl jen sen, ale Dlouhán (Angus Scrimm, který se také udržel v roli celou sérii, protože byl jednoznačně nenahraditelný, budiž mu již země lehká) jim ukázal, že to žádný sen není. Ani omylem.

Reggie má nové kámoše.

Na začátku filmu jsme ve stavu, kdy Reggie už si myslel, že je všechno v pohodě, že je po Dlouhánovi, ale ten tu pořád je. Podaří se mu zabít Liz (že by představitelka postavy už nechtěla v pokračování hrát) a Mikea unese, takže se Reggie musí pokusit svého kamaráda osvobodit, protože co by to bylo za příběh, kdyby Mike také odešel na věčnost, že jo? A tak začíná boj o záchranu.

Ale pořád je to stejný frajer.

Na začátku to ještě vypadá, že bude snímek „Phantasm III: Lord of the Dead“ podobně drsný a gory jako předchozí dva díly, ale po docela zajímavých tricích najednou přichází klid zbraní, jenž není narušen ani koulemi, které se zde objevují poměrně málo. Na druhou stranu je tu pak scéna, která to celkem vynahradí. Zapojuje se nám více postav, děj nám trochu roste. Vlastně proč ne.

Co ta koule asi udělá? Však vy víte...

Americký snímek „Phantasm III: Lord of the Dead“ jde ruku v ruce s přechozími filmy, ale přišlo mi, že Don Coscarelli přece jen trochu ubral plyn a není o už tak zajímavé, především pak po trikové stránce. I když pokud už se rozhodl, že zde budou scény s koulemi, jsou velmi povedené. Jen je těch trikových scén málo. A příběh nám trochu bobtná, nevím, jestli tím nejlepším možným způsobem.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (slasher, gore, survival, vrazi)


Přidat komentář