Pet Graveyard (2019)

10%
Taková jedna britská zbytečnost.

Pet Graveyard

Velká Británie, 2019, 100 minut

 

Režie: Rebecca Matthews

Scénář: Suzy Spade

Hrají:

Andrew Hollingworth (Daryl)

Georgina Jane (Amy)

Nila Blue (Alesha)

Rita Di Tuccio (Zara)

 

Když už nazvete snímek „Pet Graveyard“, je jasné, že nemáte moc invence a chcete se akorát svézt na tom, že se do kin dostal remake filmu „Řbitov zviřátek“. Ale spojitost tu moc nehledejte, ono vlastně o nějaký hřbitov ani moc nejde. Jde hlavně o to, že je tu tenká hranice mezi životem a smrtí, kterou se skupina mladých lidí snaží překročit a přitom se vrátit zase zpátky.

Kočička.

Takže vlastně nejde vůbec o to, že by tu byl nějaký řbitov zviřátek, ani zvířecí hřbitov, ani cokoli jiného trochu podobného, jde vlastně jen o to, že se zde objevuje jedna pěkně hnusná kočka, která očividně přichází ze záhrobí a má nějakou spojitost se smrťákem, ve filmu klasicky anglicky jako grim reaper a doprovází ho za těmi, kdo by měli přejít na druhou stranu a umřít.

Nějaký týpek.

Kdo že by měl přejít na druhou stranu? Je to skupina mladých lidí, kteří se rozhodnou že se chtějí přivést do stavu, jenž je blízký smrti, ale přitom se vrátit. Prostě na chvilku umřít, ale zase se nechat oživit. Je to skupina lidí, co mají rádi trochu adrenalinu anebo jim jde i o trochu něco jiného. A tak se navzájem trochu přidusí pytlem, aby se podívali, jak to na druhé straně vypadá.

Zase kočička.

Vrátí se, podaří se jim se dostat zase mezi živé, ale tahle jejich cesta je bude něco stát. Smrťák si pro ně totiž jde, a pokud ne přímo on, tak ta jeho hnusná pekelná kočka. Ti, co se jednou podívají na druhou stranu, ještě tímhle způsobem, se prostě musí vrátit. Grim reaper se postará o to, aby tomu tak bylo. A to je vlastně celé poselství tohohle uondaného a celkem nudného filmu.

A více týpků.

Britský snímek „Pet Graveyard“ je jen ukázkou toho, že se tvůrci chtějí svézt raději na nějaké blbé marketingové kampani, než aby přišli s něčím, co bude skutečně dobré, co bude diváka bavit a nebude ho nutit sahat po ovladači, aby přepnul třeba i na Barrandov. Snímek „Pet Graveyard“ nepřináší mazlíčky, hřbitov jen trochu, ale hlavně šaškování několika nezajímavých postav.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (příšery, zvířata)


Přidat komentář