Phobia (2013)

25%
Když se strachu nedokážete postavit sami, musíte využít odbornou pomoc.

Phobia

USA, 2013, 90 minut

 

Režie: Jon Keeyes

Scénář: Anne Gibson

Hrají:

Erica Leerhsen (Dr. Lesley Parker)

Chase Ryan Jeffery (Val Drakul)

Matthew Tompkins (I. M. Casey)

Jonathan Brooks (Guy Krusek)

 

Co čekat od snímku, který se jmenuje „Phobia“? No, rovnou se přiznám, že jsem přece jen čekal něco trochu jiného, než jsem dostal. Předpokládal jsem nějaký horor, kde bude hrdinka, která má z něčeho strach, hodně velký strach, a vždycky se najde nějaký šílenec, který se jí bude snažit toho strachu dát co nejvíce. Tohle tedy opravdu nečekejte a přeneste se s postavami filmu do roku 1885.

 Vypadá úplně jako chlap.

Nemám rád historické horory a už vůbec nemám rád, když to jsou horory s nižším rozpočtem. No, anebo tak alespoň vypadají. Odhadovaný rozpočet snímku „Phobia“ je však čtvrt miliónu dolarů, což není až tak málo. A nutno říct, že na snímku to není vidět. Jediné, co se na první pohled povedlo, je nějaké dobové vizuální pojetí, kdy máte pocit, že jste se ocitli skutečně někde v minulosti, na druhou stranu to, jak postavy hrají, jak mluví, už tak moc přesvědčivé není.

 Ten ale kouká...

V hlavní roli máme osobu doktorky Lesley Parker, která se musí vydávat za muže, aby se mohla účastnit sezení s významnými kolegy a dostat se tak k případům, které by jí mohly pomoct v tom, aby získala nové zkušenosti, jež bude moct použít při svých případech. Ona se totiž zaměřuje na pacienty, kteří mají z něčeho strach, tedy trpí nějakou fobií – odtud název, jak si asi domyslíte.

 Všichni si pěkně sedneme a povíme si, co nás trápí.

Dostává se k případu, kdy si o sobě člověk myslí, že je upírem, respektive že se v něj mění. Má tu ještě další pacienty, ale kolem tohoto se točí děj především. Vlastně kolem celého jednoho rodu Drakul… Objevují se nové postavy, které nějak zasahují do děje, jenž se stává na první pohled zamotanějším, ale na druhý pohled poměrně jednoznačným. To se částečně potvrzuje i závěrem, který nešokuje, ale používá zvraty, s nimiž nebudete asi moc spokojení.

 To jsou mi ale pěkné zoubky.

„Phobia“ je snímek, který se snaží zaujmout trochu jiným stylem, trochu jiným žánrem, chce se vracet k draculovské legendě, ale je na tom strašně moc vidět, že režisér má problémy s tím, aby natočil horor, který by skutečně měl ambice děsit. V případě snímku „Phobia“ se to bohužel neděje a ten zůstává jen očekáváním, které i tak bylo malé, a nakonec zůstalo po zásluze nenaplněné.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (upíři, vědci)


Přidat komentář