Picture Mommy Dead (1966)

70%
Zapomenutý film, který by ale nemusel zapadnout. Mně se velmi zamlouval.

Picture Mommy Dead

USA, 1966, 82 minut

 

Režie: Bert I. Gordon

Scénář: Robert Sherman

Hrají:

Don Ameche (Edward Shelley)

Martha Hyer (Francene Shelley)

Susan Gordon (Susan Shelley)

Zsa Zsa Gabor (Jessica Flagmore Shelley)

 

Snímek „Picture Mommy Dead“ není nijak moc známý a já si myslím, že to je docela škoda. Dobře, na první pohled je patrné, že má svoje nedostatky, že má svoje chyby a není vyloženě dokonalý, ale stejně tak se pyšní atmosférou, která je hodně nepříjemná a která je způsobena dobrou prací s kamerou a také herectvím Susan Gordon, která hlavní dětskou – stále ještě dětskou – roli zvládla skvěle.

 Jen si tak hrála.

Susan Gordon už bylo v době uvedení snímku 17 let a je na ní vidět, že věkově se pro roli úplně nehodila, že by možná bylo lepší, kdyby top byla trochu mladší herečka, ale svou nevinností, kterou překypuje, zakryla i tenhle věkový problém a věříte jí dívku, která je poznamenána smrtí své matky. A právě smrt matky je hlavním bodem dějové linky celého příběhu.

 Maminka byla na obraze pěkná.

Susan Shelley (právě ji hraje Susan Gordon) byla svědkem toho, jak její matka uhořela poté, co se její postel vznítila. Nikdo neví, co se stalo, ale případ je uzavřen jen jako nešťastná náhoda. Jediný, kdo zná příčinu, je Susan, ale ta si po traumatizujícím zážitku není schopna rozpomenout. Tak moc jí smrt matky zasáhla, že raději všechny vzpomínky vytěsnila pryč. A právě kolem její paměti se točí příběh.

 Ale plameny byly její smrt.

Jasně, tohle je náběh na to, aby nás čekalo nečekané finále. V tomhle příběh trochu pokulhává, protože vás přes jen asi napadne, jak to všechno bylo. Ale to nevadí, ne tolik, protože přece jen překvapeni být můžete, důležitější je ale přece jen atmosféra, která se celým filmem vine a která je prostě dobrá. Je napínavá v onom očekávání rozuzlení, ale i v tom, že nevíte, jak se zachovají postavy a jestli je Susan vlastně postavou kladnou.

 Jak je do toho zapletená macecha?

„Picture Mommy Dead“ je snímek, který zapadl neprávem, a to i přesto, že je místy trochu moc teatrální a herci tomu dávají víc, než je třeba. Ale i to se dá kousnout a vy si užijete film, kde na vás z jednotlivých scén bude padat nepříjemná tíha, kterou si spojuji s dobrými horory. „Picture Mommy Dead“ není velká perla, ale je to přece jen menší poklad, za který jsem rád, že jsem ho našel.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář