Piraňa 2: Létající zabijáci (1981)

50%
Tohle pokračování není tak strašné, jak se o něm často píše.

Piraňa 2: Létající zabijáci

Piranha Part Two: The Spawning

USA, Itálie, Nizozemsko, 1981, 94 minut

 

Režie: James Cameron, Ovidio G. Assonitis a Miller Drake

Scénář: James Cameron, Ovidio G. Assonitis a Charles H. Eglee

Hrají:

Tricia O'Neil (Anne Kimbrough)

Steve Marachuk (Tyler Sherman)

Lance Henriksen (Steve Kimbrough)

Ricky Paull Goldin (Chris Kimbrough)

 

Nebudu tvrdit, že „Piraňa 2: Létající zabijáci“ je skvělý film, jasně, že není, ale přesto si myslím, že je zbytečně podhodnocený a je lepší než některá pokračování legendárních „Čelistí“. Samotný nápad s létajícími piraňami je prostě tak pěkně ujetý, jen je docela škoda, že nezůstal více vytěžený a že těch scén nad hladinou není více a s trochu lepším trikovým provedením.

Už letí!

Vždyť samotný nápad je tak krásně kýčovitě béčkový, že se prostě člověk musí od začátku usmívat. Nedaleko karibského ostrova se potopí americká loď, což by nebylo až takové neštěstí, problém je v tom, že na palubě byly v kanystru i zárodky nového, speciálního druhu dravých ryb. A to už je problém, protože tenhle druh je schopen se podle všeho vylíhnout i v mořské vodě.

Jsou nenažrané.

Hned na začátku nás čeká parádní a pěkně sexy scéna, která nám ukáže, že to opravdu není tak špatné. A Cameron pod vodou prostě točit umí. Jasně, jakmile dojde na útok žravých ryb, je to hodně střihové a většina se toho děje mimo kameru, ale tak je to úvodní scéna, nechceme prozradit všechno, i když jeden z alternativních názvů, „Piranha II: Flying Killers“, nemluvě o tom českém, řekne dost.

Přesně situace, v jaké byste v takovém filmu nechtěli být.

Od filmu „Piraňa 2: Létající zabijáci“ bych očekával především trochu lepší trikové provedení akčních scén, tedy primárně scén, kde piraně útočí. Ty scény jsou hodně skromné, hodně se odehrávají spíše ve vaší představivosti než přímo před vámi na obrazovce. A to je škoda, to snímek trochu sráží, ale rozhodně ho nesráží skutečnost, že je to béčko. V tomhle ohledu je to béčko dobré.

Někdo je ale pořád v pohodě.

Když se na snímek „Piraňa 2: Létající zabijáci“ budete dívat, musíte se chtít dívat na film, který se nebere vážně, který není nějakým velkým spektáklem, ale je prostě malým béčkem, jenž zaujme hlavně podvodními scénami, jež jsou dobře natočeny. A také příjemnou, sexy nahotou, kde jsem byl unešen z krásných, přírodních žen, jež ještě nebyly zatíženy plastikami. Poslední dobou jsem na to nějak vysazený.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (béčka, zvířata)


Přidat komentář