Piraňa 3DD (2012)

25%
Když má něco dobré tržby za málo peněz, je jasné, že se to dočká pokračování. "Piraňa 3D" není až tak kvalitní snímek, ale v porovnání s pokračováním je to ještě paráda.

 

Piraňa 3DD

Piranha 3DD

USA, 2012, 83 minut

 

Režie: John Gulager

Scénář: Patrick Melton, Marcus Dunstan a Joel Soisson podle postav Peta Goldfingera a Joshe Stolberga

Hrají:

Danielle Panabaker (Maddy)

David Koechner (Chet)

Katrina Bowden (Shelby)

David Hasselhoff (Sám sebe)

 

„Travis si uříznul penis, protože mi něco vylezlo z vagíny.“ Věta, která zazní ve filmu „Piraňa 3DD“ z úst nádherné Katriny Bowden – pro malé blondýnky většinou nemám moc slabost, ale ona je prostě úžasná. Zmiňovaná věta by mohla vlastně charakterizovat celý film, protože i on je bez pohlavního orgánu, ale je pravda, že pokud zde něco leze, tak to není z vagíny, ale ze zadku.

Klasický záběr z mnoha filmů. Kam asi ty rybičky poplavou?

Když se trochu vrátím k filmu „Piraňa 3D“ – člověk si na něj ještě rád vzpomene – musím říct, že Alexandre Aja vlastně s tématem odvedl dobrou práci. Natočil letní úchylárnu, kde se to hemžilo odhalenými ňadry, smrtonosnými rybami a skvělým gore. To bylo vážně parádní. Navíc zde byly kultovní momenty. No dobře, asi jenom jeden, a to je Ving Rhames a jeho sólo s motorem od člunu. Ale film se dal snést a sem tam se člověk pobavil. No, aspoň malinko určitě.

Krev v bazénu není dobré znamení.

„Piraňa 3DD“ nic takového nemá. Trojice scénáristů udělala jediné – vzala první film a udělala z něj druhý. Potřebovali k tomu trochu jiné herce, ale to bylo všechno. Nějaký příběh, ale to přece vůbec není nutné řešit! Prostě se to celé natočí na místě jako film původní, naváže se na něj, bude tu pár odkazů, dokonce sem tam jsou použity i nějaké ty záběry z původního remaku. To je vůbec strašné spojení – původní remake. Nějaká přidaná hodnota? Tak jedna by tu byla – David Hasselhoff.

Tohle je ta jediná hvězda filmu.

Příběh se točí kolem toho, že se rekreační centrum musí znovu otevřít, což vyžaduje nějakou celebritu. Právě tou se stane Hasselhoff, který je největším pozitivem snímku. Dělá si ze sebe srandu, což mu sluší, přece jen ve svém věku už nic moc seriózního asi neudělá. Jinak ale kde nic, tu nic. Některé postavy tu máme od začátku, ale pak je od jejich příběhu najednou upuštěno a nedovíme se konec. Třeba Katrina Bowden a její vykastrovaný přítel. Záběr na penis super, ale to tam byl jenom kvůli tomu? To je vážně hodně prvoplánové a hodně hloupé.

Už víte, proč jsou v názvu dvě D?

Z finálních titulků se člověk doví, že natáčení filmu byla docela sranda, jen je škoda, že se to nepřeneslo do samotného filmu. Ten zůstal jen u tupé zábavy, kde je i gore šmejdské. Je poznat, jak je to všechno umělé nebo digitální. V tomhle směru byl Aja a jeho tým přece jen na jiné úrovni. Záběry na prsa překvapivě nepřinesou nic nového. Co by také měly přinést nového, že? V konečném důsledku je tak „Piraňa 3DD“ levnou kopií filmu „Piraňa 3D“, a i když ten nebyl nijak výtečný, tohle je ještě o stupeň nebo dva horší pokus o to, aby se divák bavil. Nebude se bavit. Hloupé. Ty body jsou hlavně za Katrinu a Davida.

 

Hodnocení: 25%

Hororové filmy (gore, béčka, zvířata, komedie)


Přidat komentář