Pitevna (2006)

40%
Z Thajska přichází trochu nudná "Pitevna".

Pitevna

Sop

Thajsko, 2006, 92 minut

 

Režie: Dulyasit Niyomgul

Scénář: Rapeepimol Chaiyasena, Sakchai Deenan, Dulyasit Niyomgul a Amnat Taengsombun

Hrají:

Natthamonkarn Srinikornchot (Mai)

Nirut Sirichanya (Dr. Prakit)

Komgrich Yuttiyong (Dr. Winai)

 

Tak jsem se zase jednou dostal k thajské hororové produkci, která je poměrně kontroverzní v tom, jak dokáže být kvalitní i nekvalitní. Někdy najdete perlu, která vás překvapí tím, jak je temná, jakou má atmosféru, a jindy je to opravdu jen tak špatný film, jak se na začátku tváří. A tohle je bohužel i případ snímku „Pitevna“, který se na první pohled tváří jako atmosférický horor, ale nakonec z toho vzejde jen rádoby napodobenina japonského duchařského hororu.

 Spát bude problém.

Seznamujeme se s mladou studentkou Mai, která nastupuje na lékařskou školu, aby se zde učila o lidském těle a o tom, jak jej co nejlépe poznat. To je možné samozřejmě učit jen na skutečném těle, které je samozřejmě mrtvé. A tak se studenti potkávají s mrtvým na pitevně. Jenže Mai má celkem pořádný problém. Ona se jedna mrtvá pohne a vztáhne na ni ruku. Mai se později probudí na nemocničním lůžku a je dost otřesená.

 Patří ruka mrtvému tělu?

Tak kdo by nebyl otřesený, když na něj sáhne mrtvola? Jenže on je tu ještě jeden problém. Všechno by se mohlo tvářit jako jeden pořádný vtípek, kdyby ale nedošlo k tomu, že Mai byla jediná, kdo viděl, jak po ní mrtvola vztáhla ruku. Nikdo jiný nic podobného neviděl, pro ostatní Mai prostě jen omdlela. Jenže ona vidí mrtvolu dál a vídá další věci, které by vídat neměla.

 A jdeme pitvat.

A tak nás čekají klasické lekačky, které jsou umocněné hudbou, která je moc okatě používána i v dalších scénách, kde jen příliš upozorňuje na to, jak moc se tvůrci snažili o to, aby zde byla nějaká atmosféra, nejlépe hororová. Popravdě to ale vyznívá celkem lacině, stejně jako celý příběh, který nám má odhalit děsivou minulost. Nic zásadně nečekaného se nekoná a vy dostáváte jen příběh, který je odnoží japonské duchařské produkce, navíc odnoží celkem odfláknutou.

 Doktor tuší, že je něco špatně.

Čekal bych u thajského hororu trochu krve, trochu drsnější přístup, ale na tohle si „Pitevna“ ani trochu nehraje. Jde duchařskou cestou a je celkem nudná. Není zde žádné pořádné překvapení, žádné odhalení, není zde nic, co by dokazovalo, že thajské horory skutečně stojí za to a přinášejí do žánru něco nového, osobitého. Tohle je jen mnohokrát omleté cosi, což opravdu už příliš nezaujme.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (duchové, vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář