Plan Z (2016)

20%
Mít plán na zombie apokalypsu je celkem fajn, když apokalypsa přijde.

Plan Z

Velká Británie, 2016, 87 minut

 

Režie: Stuart Brennan

Scénář: Stuart Brennan

Hrají:

Stuart Brennan (Craig)

Mark Paul Wake (Bill)

Victoria Morrison (Seren)

Eugene Horan (Ronan)

 

Nato že mám rád zombie žánr, se mi poslední dobou docela často stává, že se u podobných filmů nebavím. Přitom mám zombie skutečně rád, vždyť proč bych o nich jinak sám psal knihy – dvě už jsou vydané, další napsané, to jen tak mimochodem. Teď k filmu „Plan Z“, který patří do zombie žánru, ale spíš se zaměřuje na to, aby tam zombie bylo co nejméně. Snad aby se ušetřilo.

 Chce to mít plán!

Snímek „Plan Z“ je na první pohled takovým, na kterém se mělo co nejvíce ušetřit, aby bylo možné natočit hodinu a půl dlouhý film, který se bude odehrávat ve skutečném světě, ale budou tam i zombie. Nebude jich moc, protože primárně jde o to, aby došlo ke katastrofě, aby se děj mohl odehrávat v postapokalyptickém světě. A proč že je postapokalyptický svět tak důležitý?

 A nesmývat si krev.

Hlavní postava filmu Craig je chlapík, který si pro sebe vytvořil hodně specifický plán. Ano, je to takový ten typ, který musí mít naplánované všechno. A pokud ne přímo všechno, tak rozhodně skutečnost, že by mohla přijít zombie apokalypsa. Přece jenom, to nebezpečí zde je, že jo? Ukáže se, že Craig nebyl magor, protože zombie apokalypsa opravdu přišla. Teď už je jen na něm, aby plnil svůj plán.

 Nepouštět k sobě staříky.

Snímek „Plan Z“ nám pak ukazuje nudnou – a opravdu jen nudnou – podívanou, která se snaží o to, aby vypadala relativně reálně, což je dáno neklidnou kamerou, nemluvě o tom, že ta je vizuálně celkem špatná, ale nějaká autentičnost se tomu nakonec připsat nedá, stejně jako se tomu nedá připsat, že by dokázal příběh člověka zaujmout. Zombie apokalypsa je v tomhle podání o ničem.

 A nesmývat si krev.

Film „Plan Z“ není rozhodně nic, co by dokázalo posunout zombie žánr kamkoli dál. Není to ani nic, co by dokázalo přinést příběh, který bude dobrý. Příběh je špatný, a to už je hodně zlé, protože nic jiného navíc zde není. Je skoro škoda, že se nepodařilo potenciál využít, protože rozhodně zde byl. Jenže se z toho nevytřískalo ale lautr nic. Skoro si říkám, že takhle nápad zabít, to je trestuhodné.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář