Plane Dead (2007)

50%
I v letadle může propuknout zombie nákaza.

Plane Dead

USA, 2007, 94 minut

 

Režie: Scott Thomas

Scénář: Sidney Iwanter, Mark Onspaugh a Scott Thomas

Hrají:

David Chisum (Truman)

Kristen Kerr (Megan)

Kevin J. O'Connor (Frank)

Richard Tyson (Paul Judd)

 

Na první pohled není na snímku „Plane Dead“ nic zvláštního, svým konceptem připomíná film „Hadi v letadle“ akorát s tím rozdílem, že tady nepůjde o hady, ale o zombie. Takže je celkem jasné, že vás čeká béčkový film, který si na nic nehraje. A to je přesně to, co dostanete. Může to být i docela fajn a můžete se u toho i bavit. I tohle třeba snímek „Plane Dead“ splní.

Tak ráda tě vidím!

Musí se nechat, že americký film „Plane Dead“ skutečně není nic jiného, než jak se tváří. Je to akční béčko s hororovými prvky, kdy ty hororové prvky se projevují hlavně přítomností nemrtvých a celkovou brutalitou, která je dána krvavostí a místy i relativně dobrými maskami, které jsou případně nahrazeny i digitálními triky, jež lze v tomhle případě považovat za snesitelné.

Že by kradla?

Ve filmu samozřejmě nejde o nic jiného než o to, že se v letadle kromě pasažérů převáží i náklad, který by tam neměl nic dělat. Jako by nestačilo, že vědecké výzkumy končí blbě i na zemi, tady ho přesouvají do vzduchu. Samozřejmě dojde k úniku, který nakonec vede k tomu, že jsou cestující jeden po druhém nakaženi a mění se v krev sající nemrtvoly, které rády trhají maso ze živých.

Joo, tak on je to film o zombie.

Snímek „Plane Dead“ má strašný úvod, kde se seznamujete s postavami, které ani poznat nechcete. Takový ten klasický zdlouhavý úvod, který byste nejraději přeskočili a rovnou se vrhli na to hlavní. Tady by se to i vyplatilo, protože jakmile se nákaza začne šířit, už je to přesně takové akční hororové béčko, které očekáváte, které chcete a které vám vůbec nemusí vadit.

Jen ukaž zoubky v úsměvu.

V americkém snímku „Plane Dead“ najdete blbé herecké výkony, jsou zde stupidní dialogy, jsou zde tak otravné postavy, až skoro doufáte, že to letadlo s nimi na začátku spadne, ale přesto přese všechno se nakonec může stát, že vás to ve druhé polovin bude bavit. To už je prostě jen jízda, kdy jde o to, kde se počet mrtvých zastaví. Takový film už se dá celkem dobře dokoukat.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (zombie, béčka, survival)


Přidat komentář