Playdate (2012)

50%
Někteří mají milé sousedy, někteří se se sousedy ignorují, jiní se nenávidí. Valentinovi mají sousedy vyloženě nebezpečné.

Playdate

USA, 2012, 82 minut

 

Režie: Andrew C. Erin

Scénář: Kreig Wenman

Hrají:

Marguerite Moreau (Emily Valentine)

Richard Ruccolo (Brian Valentine)

Abby Brammell (Tamara Moor)

Natalie Alyn Lind (Olive Valentine)

 

Když se přistěhují noví sousedi, v Americe to automaticky znamená, že jim přinesete něco k jídlu, seznámíte se s nimi, budete se jim starat o dítě, když budou mít hodně práce s vybalování, apod. V České republice to znamená, že se na ty nové budete dívat divně, jako kdyby to byli potenciální nepřátelé, oni se na vás budou dívat divně, protože budou mít pocit, že je nechcete přijmout, protože jsou noví. Ano, snad právě proto je Amerika země zaslíbená, ráj přátelství a dobrých vztahů. Osobně bych se třeba bál, že mi v Texasu ustřelí hlavu, když řeknu, že znám lidi, co si myslí, že komunismus je skvělý a měl by se vrátit, ale film se nám snaží ukázat, že v Americe se mají všichni rádi. A mají se rádi do té doby, než vám ti noví sousedi zabijí psa. Nebo ještě něco horšího.

Jen pěkně spinkej.

Na to, že je „Playdate“ snímkem televizním, by se klidně mohl vyrovnat i něčemu, co běží v kinech. Nutno říct, že to není tím, že by byl thriller až tak kvalitní, ale spíš tím, že do kina jdou velmi často hloupé snímky. Když nic jiného, „Playdate“ by se jim mohl rovnat například tím, že má celkem dobré budování napětí, kdy vlastně ani pořádně nevíme, co máme čekat. To je dobře, protože snímek pak udrží divákovu pozornost. I když ten výsledek není takový, jak se dalo očekávat, přesto je cesta k němu celkem příjemná.

Těch tabletek je víc než jen pár.

Tamara je nová sousedka Valentinových a skoro by se i zdálo, že to bude příjemné soužití, ale na Tamaře je něco, co se nejeví úplně v pořádku. Hlavně ani její synové na tom nejsou zrovna nějak dobře. Jeden má očividně trochu divné sklony. To je ten mladší, který se pravděpodobně snaží zabít dceru Valentinových. Má štěstí, že to vypadá jako hra. Ten druhý, starší, ale není o nic lepší, protože furt divně kouká z okna, jako kdyby byl nějaký magor. Nemluvě o tom, že Emily najde u Tamary pořádnou dávku léků.

Já vím, že se tvářím celkem tupě, ale jinak jsem v pohodě.

„Playdate“ je snímek, který nám celkem rychle odkrývá karty, už jen kvůli hereckému obsazení, protože typově prostě poznáte, kdo je tady klaďas a kdo bude dělat problémy. I když se zdá, že by to mohl být Tamařin bývalý manžel, který vpadne do domu, když tam jsou na návštěvě i Valentinovi, jeho rychlé odstranění z cesty dá tušit, že on tím hlavním problémem nebude. Kde se tedy asi skrývá zakopaný pes?

Copak jí asi běží hlavou.

Podařilo se pro snímek vybrat herce méně známé, alespoň českému divákovi, ale už jen proto, jak vypadají, film ztrácí moment překvapení, protože prostě poznáme, kdo bude tím cvokem. Tohle je trochu škoda, na druhou stranu i tak se snímku v rámci mezí a v rámci žánru daří udržovat napětí a to je dobře. Televizní produkce ukazuje, že má co nabídnout a že to nemusí být jen studia, kdo bude natáčet celkem ucházející filmy.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (béčka, mučení, vrazi, děti)


Přidat komentář