Pod Moskvou (2006)

15%
Pod Moskvou se nic pěkného neskrývá.

Pod Moskvou

Moscow Zero

Španělsko, Velká Británie, 2006, 82 minut

 

Režie: María Lidón

Scénář: Adela Ibañez

Hrají:

Vincent Gallo (Owen)

Oksana Akinshina (Lyuba)

Val Kilmer (Andrey)

Rade Serbedzija (Sergey)

 

Moskva je rozhodně zajímavé město, které podle všeho skrývá mnoho tajemství, jež je nutné objevit. Jedno z těchto tajemství chtěl objevit i Sergey (Rade Serbedzija), který se rozhodl, že najde tajné Metro 2, což by měla být rozsáhlá síť chodeb, která sloužila pohlavárům k tomu, aby se vždy dostali tam, kam chtěli a případně mohli uniknout, pokud by bylo třeba. Jenže Sergey při prohledávání podzemí zmizí.

 Pod Moskvou jsou tunely.

Děj se nyní začíná soustředit na Owena (Vincent Gallo), který se rozhodne, že bude dalším, kdo bude prozkoumávat katakomby, aby našel Sergeye, a možná i proto, aby našel něco víc, něco, co ani sám najít nechce. Pomoct mu v tom má protřelý Andrey, kterého si zahrál Val Kilmer ještě před tím, než opravdu přibral. Už je ale na něm vidět, že kynutí mu docela jde. Stejně tak i ruský přízvuk.

 A pěkná děvčata.

Většina filmu se odehrává v podzemí a snaží se nás vyděsit tím, že se ozývá nepříjemná hudba, nebo minimálně nepříjemný hluk. Sledujeme pak postavy, které nejsou až tak zajímavé, respektive nejsou zajímavé vůbec. To vede k tomu, že se film stává více a více otravným, nemluvě o tom, že celkový příběh je opravdu jen o tom, že se stalo něco zlého a má se stát ještě něco horšího.

 A duchové.

Snímek „Pod Moskvou“ není ani tak předvídatelný, protože zde prostě není co předvídat. Jsme v podzemí a někdo umře. Objeví se zde divné postavy, budou zde duchové, bude to celé divné. A do toho se sem tam objeví Val Kilmer. Prostě nic, proč by stálo za to na film skutečně koukat. Navíc je to prostě nudné. Tady není snad jediný moment, který by měl člověka jen trochu vyděsit.

 A divné holčičky.

„Pod Moskvou“ je jedním z těch filmů, které je lepší raději zapomenout hned po tom, co se na ně podíváte. Anebo ještě lépe – vůbec se na něj nedívejte, protože tohle není něco, co by vám mělo cokoli dát. Není to zajímavé, není to zábavné, není to napínavé a už vůbec to není děsivé. Gallo a Kilmer jsou zde spíš jen jako reminiscence známějších jmen, ale to je opravdu všechno.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář