Pohřbena zaživa (2007)

30%
Být pohřbený zaživa, to je prostě noční můra.

Pohřbena zaživa

Buried Alive

USA, 2007, 94 minut

 

Režie: Robert Kurtzman

Scénář: Art Monterastelli

Hrají: Terence Jay, Leah Rachel, Steve Sandvoss

 

Nebudu lhát, od snímku, co se jmenuje „Pohřbena zaživa“ jsem čekal přece jen něco trochu jiného. Čekal jsem snímek, kde bude někdo pohřbený zaživa, bude bojovat o svůj život na malém, uzavřeném prostoru, ale to v tomhle americkém snímku nedostanete ani na chvíli, důvod k názvu je něco trochu jiného, i když logicky asi přece jen o nějaké to pohřbívání zaživa půjde.

 Hele, co jsem našel.

Začínáme opět standardně, skupina mladých jede na nějaký ten výlet. Na první pohled tohle nejsou ti mladí, o kterých bych nějaký film chtěl sledovat. Kde je problém? Je to jednoduché – na první pohled nejsou zrovna moc sympatičtí. Namachrovaní borečci a tupé pipiny, to opravdu není něco, co by mě dokázalo zaujmout. Ale tvůrci si myslí, že tohle pořád stačí. Ne, opravdu nestačí.

 Náš hrob!

Dostáváme se ale k příběhu. Rene (Leah Rachel) a Zane (Terence Jay) jsou bratranec a sestřenice, kteří nemají nouzi o blbé přátele. S těmi si udělají výlet ke starému rodinnému domu, kde se ubytují. Trochu je překvapí, že místo není opuštěné, ale že tu je muž, který to tu spravuje. To je Lester (Tobin Bell). A právě díky Lesterovi se dostáváme k tomu, proč se film jmenuje tak, jak se jmenuje.

 Ten týpek je mi nějaký povědomí...

Lester se snaží najít zlato, které měla rodina v okolí domu zakopat. Jenže jedné noci se mu povede narušit hrob, o kterém neměl nikdy nikdo vědět. Jedná se o hrob, kde naposledy spočinula babička Rene a Zanea. Bohužel to nebyla její poslední vůle, ale ukryl ji tam děda, který ji sejmul. Babičku to naštvalo, a tak si po letech chladí žáhu na svých příbuzných a jejích přátelích.

 Pěkný záběr.

Americký snímek „Pohřbena zaživa“ přináší jen klišovitou démonickou vyvražďovačku, což je v tomhle případě prostě málo, protože tu není navíc nic jiného, co by vás dokázalo vytrhnout a začít bavit. Je to nezábavný film, který chvíli hraje jen a to, že tu jsou nahotinky. Hezké na pohled, ale když i tohle odezní, už skutečně nezbývá nic, co by diváka jakkoli zaujalo.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář