Pohřbeni zaživa (1997)

35%
Tohle už není jen jeden muž pohřbený zaživa, tentokrát jich bude víc. Zdánlivě. Tak trochu - vlastně trochu víc - kopie snímku "Pohřben zaživa".

Pohřbeni zaživa

Buried Alive II

USA, 1997, 97 minut

 

Režie: Tim Matheson

Scénář: Walter Klenhard

Hrají:

Ally Sheedy (Laura Riskin)

Stephen Caffrey (Randy Riskin)

Tracey Needham (Roxanne)

Tim Matheson (Clint Goodman)

 

V roce 1990 natočil Frank Darabont snímek Pohřben zaživa, který se stal jeho docela dobrým vstupem do světa filmu a dal tušit, na jaké snímky se tento schopný režisér bude zaměřovat. Do hlavní role obsadil Tima Mathesona. Ten se o několik let později rozhodl, že natočí pokračování tohoto televizního snímku. A jaké že to bude pokračování? No, vlastně více méně stejné.

U holiče bývá sranda.

Laura je smutná, protože jí umřel otec. Naštěstí má ale milujícího manžela, který se o ni postará. Jenže Randy není až takový frajer a miláček, jak by se na první pohled zdálo. Má totiž milenku. Vzhledem k tomu, že jeho žena, kterou nejspíš moc nemiluje, zdědila pořádné peníze, chytrá milenka hned začne přemýšlet. A ano, příběh má naprosto stejné východisko jako film Pohřben zaživa.

Měli to skvěle promyšlené.

V tomhle je pokračování celkem neinovativní, rozdíl je pouze v tom, že tou, kdo má být otrávena, je žena, nikoli muž. Matheson a jeho scénárista Walter Klenhard šli cestou nejmenšího odporu, což znamená, že pro zabití opět použili rybu a její jed. Tou rybou je perutýn, který má v těle skutečně jed. O jeho následcích na člověka by se dalo polemizovat, ale budiž. Zase o tolik nejde. Problém je spíš v tom, že se nám opakuje to samé. Spíš než pokračováním je snímek remakem.

Jestli je vám povědomý z filmu Pohřben zaživa, tak to není náhoda.

Aby zde ale návaznost existovala, tak se vrací některé postavy. Tím, kdo na začátku umírá, je policista, který nechal Cliffa Goodmana na konci filmu Pohřben zaživa jít. Na jeho pohřbu se setkáváme právě i s Cliffem Goodmanem, kterého si samozřejmě zahrál Tim Matheson. A proč také ne, když chtěl oživit původní Darabontův film? Jenže, a to je asi největší problém, se nezabýval nějakou inovací, ale vycházel z toho, co bylo dáno. A to je škoda. Film je pak jen kopií, která nudí.

Myslela si, jak skvěle to má promyšlené.

„Pohřbeni zaživa“ je filmem, který má celkem atmosféru, ale proto, že je to jen kopie, vám z toho bude trochu mizerně. Proč se dívat znovu na to samé? Proč se znovu dívat na něco, co už jste viděli a říkat o tom, že to je skvělé. Není to skvělé, je to průměrné, ale vzhledem k tomu, že jsem si musel znovu prožít to samé, dávám nižší hodnocení, protože tohle je prostě zklamání.

 

Hodnocení:  35 %

Hororové filmy (béčka, mučení, vrazi)


Přidat komentář