Poor Albert and Little Annie (1972)

50%
Takový zvláštní vztah jednoho magora a jedné holky.

Poor Albert and Little Annie

USA, 1972, 81 minut

 

Režie: Paul Leder

Scénář: William W. Norton

Hrají:

Zooey Hall (Albert)

Geri Reischl (Annie)

Joanne Moore Jordan (Paní Robertson)

Greg Mullavey (Detektiv)

 

Snímek „Poor Albert and Little Annie“ je v distribuci někdy uváděn jako „I Dismember Mama“ a dokonce se dočkal i vydání na DVD, i když samozřejmě nikoli v České republice. Přesto se jedná spíše o snímek zapadlý, který ani na IMDB nemá mnoho hodnocení. V době psaní recenze se jednalo o 293 uživatelů. Není to vyloženě málo, ale není to ani mnoho. Hodnocení pak celkově není nijak skvělé.

 Plakát parádní.

Já si ale myslím, že by si snímek „Poor Albert and Little Annie“ přece jen trochu schovívavosti zasloužil, protože i když má chyby, docela se mi líbilo jeho směřování. Celkově děj není špatný, jen je to natočeno způsobem, který dovede diváka odradit, a to jak po stránce technologické, tak i po stránce herecké, která zrovna není z těch, jež ohromí projevem a schopnostmi aktérů.

 To si tak spolu seděli.

Snímek nás hned na začátku seznamuje s Albertem. Albert to nemá v životě jednoduché, protože nesnáší nečisté ženy. Takových žen by se měl svět zbavit, v čemž se Albert rozhodne pomoct. I když by se na ženách celkem rád ukájel, rozhodne se, že je lepší je zabít. Ale aspoň si s nimi trochu užije. Pak ale potká Annie a jeho život se změní. Annie je ještě děvče a díky tomu je nevinná. Albert ji chce ochraňovat.

 Hotový anděl.

Dle mého názoru to vůbec není špatné východisko, trochu je z toho cítit nějaký základ pro „Leona“, kde ale Leon nebyl magor, jen nájemný vrah. Albert je úchyl a užívá si zabíjení, kdy se ženy většinou svlečou, on je trochu mučí, ale spíš psychicky, a nakonec je zabije, pokud k tomu dostane příležitost a náhodou ho včas neodhalí. S Annie je to ale jiné, jako kdyby s ní existovala naděje na lepší život.

 Alberta by se člověk bál.

Psychologický slasher „Poor Albert and Little Annie“ má jeden velký problém, kterým je jeho kvalita obrazová. Je vidět, že film neměl příliš velký štáb, a tak nezbylo na osvětlovače, kteří by trochu přisvětlili jednotlivé scény, a tak mnohé interiéry jsou hodně tmavé a obraz prostě zaniká. Je to škoda, protože ženy se zde objevují nahé a jsou skutečně krásné, alespoň pokud mohu soudit. Jako nápad se mi celý film líbí, provedení je ale prostě horší.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář