Porotci (2013)

30%
Další z filmů, kde jsou postavy doháněny minulostí, která nebyla laskavá.

Porotci

Summoned

USA, 2013, 89 minut

 

Režie: Peter Sullivan

Scénář: Peter Sullivan

Hrají:

Cuba Gooding Jr. (Detektiv Callendar)

Ashley Scott (Laura Price)

Bailey Chase (Detektiv Michael Lyons)

James Hong (Frank)

 

Už když jsem se podíval na obsazení, říkal jsem si, že na hororový film je to trochu měkké, ale tak člověk se nechá rád překvapit. Tohle ale žádné překvapení nebylo, protože se skutečně jedná spíše o snímek mysteriózní, případně thriller, ale té hororové atmosféry tu moc není, stejně jako jiných hororových prvků. Ty, které se zde objeví, jsou naprosto dostačující pro thriller, a v tom smyslu bych to asi nechal.

 To je ale výhled, co?

Snímek na první pohled vypadá televizně a není to žádné překvapení, také televizním je. To znamená určitá omezení. Snímek nebude příliš děsivý, nebude zde příliš explicitní násilí, a všechno bude vypadat naleštěně, jako kdyby mohlo divákovi ublížit to, že herci nebudou mít skvělý mejkap. Tohle není film, kterého by se chopila odvážnější stanice, a tak jsme svědky jen celkem nudné podívané, která je až příliš stereotypní.

 Že by se snažila telefon použít jako holicí strojek?

Příběh, ten základní, není až tak špatný, ale je to takové východisko, které velmi často vede k naprosto nezvládnuté druhé polovině. Jenže právě druhá polovina by měla člověka uzemnit. V tomhle případě se hraje na to, že tu máme nějaký starý případ, který má ale podle všeho následky do současnosti. Lidé, kteří v porotě u soudu rozhodovali o osudu muže, umírají. Byla první smrt jen sebevraždou? Anebo je pravda trochu někde jinde?

 Jojo, nechal si narůst vousy.

Rozbíhá se pátrání, do kterého je zapleteno celkem dost postav, hraje se na to, že by se skoro mohlo jednat o příběh, který bude mít seriálovou podobu, ale je to jen snaha zamést skutečnost, že příběh zas tak sebejistý není, že nemá takovou jistotu v tom, co vlastně chce říct. A tak jen sledujeme pobíhání různých postav, ale napínavé momenty jsou eliminovány na minimum.

 Co? Rybář? Ne, já jsem účetní.

„Porotci“ jsou filmem, který má klasicky zajímavý, slibný začátek, který může vyústit v dobrou zápletku a finále, anebo naopak v klasický provar a prosté plnění minut. V tomhle případě se jedná o ten provar, kde nemáte postavy, které by vás zaujaly, a nakonec ani nic jiného, co by vás skutečně ohromilo. Tradiční televizní film s nápadem, který ale není žádným kvalitním způsobem uplatněn.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář