Prank Encounters: 1. sezóna

50%
Prostě pár hororových vtípků. Místy dost drsných.

Prank Encounters

8 dílů, 2019

 

Tvůrce: Doug Perkins, David Storrs

Hrají: Gaten Matarazzo, Peter Giles, David Storrs

 

Pokud máte rádi reality show, které stojí na tom, že si někdo dělá z ostatních lidí srandu, myslím, že by se vám „Prank Encounters“ mohlo líbit. Je to seriál, který je založený na škodolibosti, jež prostupuje všemi díly, které jsou relativně dobře promyšlené, na druhou stranu se stejně nezbavíte pocitu v tom smyslu, jak moc je tohle vlastně nahrané a jak moc jsou reakce spontánní.

Jak to asi schytají tihle?

Hvězdou reality show „Prank Encounters“ je Gaten Matarazzo, což je takový ten kluk ze „Stranger Things“, co má divné zuby, divný účes a celkově takový jednoduše zapamatovatelný kukuč. Ten je v centru dění ve smyslu, že všechny pranky koordinuje. Je v pojízdné centrále, odkud dává příkazy všem aktérům. Anebo alespoň tak to má celé vypadat.

Taková milá holka.

Seriál „Prank Encounters“ má celkem 8 dílů a nevypadá to, že by se na tom mělo něco změnit. Série je nejspíš uzavřena. Popravdě se není moc čemu divit. Jako kdyby si tvůrci vystříleli všechny náboje už první sezónou. Máme tu nachytané v domě, kde zabíjí medvídek, dva divné týpky, co možná zabíjejí, dvakrát nějaká mimozemská aktivita, nechybí ani příšery z lesů.

Trochu se bojí.

Jednotlivé epizody „Prank Encounters“ jako kdyby si braly ta základní hororová klišé a snaží se je přenést na nic netušící oběti. Vždy jsou zde dva lidé, kteří nemají tušení, že se na ně ušila pořádná bouda, zbytek jsou všechno herci. Popravdě jsem si po dvou třech dílech říkal, že na ně nikdo neřval, když zjistili pravdu, že je nechtěl na místě umlátit... plyšovým medvídkem.

Známá firma.

Na jedno pokoukání může být několik epizod amerického seriálu „Prank Encounters“ i docela zábavných, ale přiznám se, mě tahle přímá škodolibost prostě nesedí. Musí se ale nechat, že provedení je velmi dobré a docela se dá věřit tomu, že tohle všechno skutečně není nahrané, že ty osoby se staly terčem hodně promyšleného vtipu. Co se týká efektů, místy překvapivě dobré.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové, komedie)


Přidat komentář