Predátor z hlubin (2004)

40%
Rybička, která ujíždí na lidském mase.

Predátor z hlubin

Frankenfish

USA, 2004, 84 minut

 

Režie: Mark A. Z. Dippé

Scénář: Simon Barrett a Scott Clevenger

Hrají:

Tory Kittles (Sam Rivers)

K. D. Aubert (Eliza)

China Chow (Mary Callahan)

Matthew Rauch (Dan)

 

Možná kdybych tohle béčko viděl jindy, dřív, nebo prostě ve chvíli, kdy už za sebou nemám až moc podobných filmů, které mě nebavily, možná bych tomu dal i vyšší hodnocení, ale takhle jsem nějak v náladě, kdy nemám moc co vyzdvihnout. Dějově je snímek „Predátor z hlubin“ celkem klasické béčko, které se zaměřuje na potvoru, jejímž hlavním cílem je sežrat někoho, kdo je dost blízko. A někdy i trochu dál.

Se fakt lekla.

Jsme na malém městě, někde v Louisianě, kde jsou nejen bažiny, ale také existence, od nichž byste se někdy chtěli držet spíše dál. Ale tentokrát to nejsou vidláci, kdo jsou zde nebezpečné, je to něco, co se dostalo do místní vody, něco, co má ostré zuby a neustále chuť na lidské maso, i když by se mohlo zdát, že po prvních dvou porcích bude ryba už celkem najezená k zalknutí.

A co teprve on.

Ryba, která se vyskytuje v místních tocích, bažinách a jezerech, je pěkně žravá bestie, což se do určité míry snažil vyjádřit i originální název „Frankenfish“, který ještě trochu poukazuje na to, že ryba je výsledkem vědeckých experimentů, i když ne nutně těch, jež jsou spojené s Frankensteinem a jeho sešíváním kusů těla do jednoho, které by se mělo probudit a chodit po zemi.

Trocha... vlastně hodně krve a masa ve vodě.

Snímek „Predátor z hlubin“ si jede v celkem zajetých kolejích, což je na jednu stranu super, tak nějak víte, co dostanete, protože tady nic moc nového není. Fajn je, že je to bráno s nadsázkou a snímek se nebere moc vážně, je zde i nějaký ten humor a některé scény, hlavně ty akční, jsou docela přestřelené. Což je vlastně docela dobře, protože to oživuje jinak standardní béčko.

Fakt pořádná rybka.

Americký horor „Predátor z hlubin“ je fajn béčko, které vás i může bavit, ale nesmíte od nějak čekat něco speciálního. Asi jsem od filmu chtěl něco víc, co jsem nedostal. Nějak zásadně mě nebavil, přidaná hodnota nadsázka mi nepřišla dostatečná. I když na závěr bych docela rád podotkl, že pokud se jedná o trikovou stránku, tak CGI, které je zde použito, není vůbec špatné.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (příšery, béčka, survival, zvířata, komedie)


Přidat komentář