Přeludy (2015)

40%
Když vás v těhotenství trápí přeludy, může to být problém.

Přeludy

Visions

USA, 2015, 82 minut

 

Režie: Kevin Greutert

Scénář: Lucas Sussman

Hrají:

Isla Fisher (Eveleigh Maddox)

Anson Mount (David Maddox)

Gillian Jacobs (Sadie)

Joanna Cassidy (Helena)

 

Snímek v sobě obsahuje prvky, které takhle sesumarizované nezní až tak špatně, na druhou stranu nezní ani nijak zásadně originálně. Jsou zde nějaké vize, jak nám anglický název říká, i když asi by bylo celkem jednoduché je zaměnit i za halucinace, tedy přeludy, jak je použito česky. Je zde žena, která je těhotná, no a tou ženou je navíc Isla Fisher, na kterou se velmi dobře kouká. Jak říkám, jsou to prvky docela dobré.

 To jsem se lekla...

A pak se to rozjede a vy tušíte, že je to taková ta tichá voda, která břehy mele. Eveleigh (Isla Fisher) je těhotná a aby měla ve svém požehnaném stavu klid, stěhuje se se svým manželem na vinici, kde on dlouhodobě pracuje. Tady už má on své známé a ona je teprve poznává. Ve chvíli, kdy poznává jednu divnou ženu, která vidí něco, co ostatní nevidí, si uvědomuje, že asi ani tady nebude moc klid.

 ...až jsem z toho otěhotněla.

Tichá voda tedy na začátku, ale pak se to začíná rozjíždět. Starší paní totiž není jediná, kdo vidí nějaké divné věci, které nikdo jiný nevidí. Začíná to vypadat, že i Eveleigh už není úplně v pořádku. Jenže je tu její stav. Jasně, že si její těhotenství budou lidé spojovat s tím, že vidí divné věci. Prostě je těhotná, trochu jí hráblo, ale to jsou jenom hormony, ono se to po porodu poddá.

 Věří jí ještě manžel?

Jenže události začínají eskalovat a snímek se tak drží celkem jasné kostry, kdy je naprosto nezbytné, aby na nás ke konci vyskočilo nějaké to překvapení, které je zároveň rozhřešením celého filmu, kde nakonec zjistíme, kdo je na vině, kdo co dělal, a kdo je magor, nebo není. Vzhledem k tomu, že jsou zde celkem nepříjemné momenty, kdy na vás snímek dovede zapůsobit, alespoň ten průměr si dle mého zaslouží.

 Tenhle by ji mohl ochránit. Anebo alespoň zastavit kulku.

Film „Přeludy“ – což je jednou název české distribuce, který se docela povedl – není nijak originální dílo, ale snaží se alespoň o to, aby s tím, co mu bylo autory dáno do vínku, pracoval docela na úrovni. Nejsou zde momenty, které vás dovedou vyloženě odrovnat, ale jsou to momenty, které nejsou vyloženě zlé. Snímek „Přeludy“ není skvělým hororem, ale je alespoň průměrný.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (duchové, mysteriózní)


Přidat komentář