Prey (2019)

50%
Chtěl být na chvíli robinsonem, ale pak musel bojovat o život opravdu.

Prey

USA, 2019, 85 minut

 

Režie: Franck Khalfoun

Scénář: Franck Khalfoun, David Coggeshall

Hrají: Logan Miller, Kristine Froseth, Jolene Anderson

 

Jsou horory, z kterých budete nadšení, protože jsou prostě nějak nové, ať už v tématu nebo přístupu a všechno tam tak nějak správně sedí. Pak jsou horory, kde je všechno špatně, ať už scénář, herecké výkony nebo triková stránka. Anebo je to prostě šmejd. No a pak jsou horory, které nejsou ani dobré, nejsou ani špatné a vy ani po dokoukání nevíte, kam je pořádně zařadit.

Trochu frajírek.

Přesně takový je americký horor „Prey“. Není vyloženě špatný, ale nakonec na něm není ani nic, co by vás vyloženě oslovilo, i když je fajn, že nějakou chvíli nevíte, co vlastně čekat. V konečném důsledku se ale to, co sledujete, dá shrnout celkem jednoduše, což samo o sobě nemusí svědčit o tom, že to je nijaké, ale v tomhle případě to bohužel platí. Ani tak ale nemusíte odcházet z vyloženě špatným pocitem.

Novodobí Robinsoni.

Hlavní postavou filmu „Prey“ je Toby Burns (Logan Miller), který se zrovna vyrovnává s jednou ne zrovna šťastnou událostí v jeho životě. Zemřel mu otec. Neví, jak si s touhle situací poradit, a tak využije jednu poměrně extrémní možnost, která se mu nabídne. Tou možností je přesunout se na osamělý ostrov, kde si má po tři dny sám zajistit přežití. Jasně, tohle vás donutí myslet na něco jiného.

Nechtěl bych, aby se na mě takhle podívala.

Jenže ostrov, kam je Toby poslán, rozhodně není tak prázdný, jak by se dalo doufat. Jasně, jsou zde nějací další lidé, kteří také chtějí přežít, což by se ještě dalo celkem snést, ale ono to vypadá, že je tu ještě něco jiného. Něco... a to je ten problém. Ono je to něco hodně nebezpečného. Něco hodně problematického. A snad i něco nadpřirozeného. S tím se pak těžko bojuje.

Asi ale umí přežít.

Americký snímek „Prey“ je ukázkou hororu, který se vyvíjí nejprve spíše jako film s robinsonem, ale je to takový milý survival. Není to vyloženě vyhrocené. Pak dochází ke zlomu, kdy skoro máte pocit, že by to mohlo být něco na způsob „Pána much“, aby došlo k ještě jednomu zlomu, čímž se to stává skutečným hororem. Ale s tím posledním zlomem to mělo být ještě trochu trikově vymakanější.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (příšery, survival)


Přidat komentář