Přízrak z lesa strachu (2012)

35%
Tragicky digitální Bigfoot.

Přízrak z lesa strachu

Bigfoot

USA, 2012, 89 minut

 

Režie: Bruce Davison

Scénář: Brian Brinkman a Micho Rutare

Hrají:

Danny Bonaduce (Harley Anderson)

Barry Williams (Simon Quint)

Bruce Davison (Šerif Walt Henderson)

Sherilyn Fenn (Šerif Becky Alvarez)

 

Klasický snímek, který od SyFy dostanete. Objevuje se zde nějaká béčková hvězda nebo jiná známá tvář, je zde příšera, která je na první pohled dobrá, na druhý je příšerně digitální, příběh nemá ani moc cenu řešit, i když tentokrát zde nějaký je, no a celkově je to hodně špatně natočené, nemluvě o to, že jsou použity triky v míře a hlavně kvalitě, která není moc zdravá.

 Sherilyn nám stárne.

Hlavních postav je zde víc, ale z těch známějších jmen jsou zajímaví hlavně Bruce Davison, který film dokonce i režíroval, a Sherilyn Fenn, jíž bude většina diváků znát hlavně díky „Twin Peaks“. Oba dva si zahráli šerify v oblasti, kde se má konat jeden hudební fesťák, či co to má být. Ale také je to oblast, kde se objevuje Bigfoot, což pro návštěvníky, ale ani pro místní není zrovna příjemná zpráva.

 Bude taková puška stačit?

Snímek by distribuován jako „Přízrak z lesa strachu“, což je hodně debilní český název, protože tohle žádný přízrak není a nějaký les strachu tu také zrovna nemá moc důležitou roli, ale nedá se nic dělat. On má film sám svoje vlastní problémy, a to primárně v tom, že ten Bigfoot se zde objevuje již od první minuty, kde na něj máme až příliš moc dobrý pohled. Hned se tak odhaluje vizuální a technická nedokonalost snímku.

 Hlavně na to dupnout.

Bigfoot je zde pak jen jako velká opice, která chce zabíjet a které docela vadí hluk, jenž se line z místa konání koncertu. Hlavně když nemají pořádně vychytanou zpětnou vazbu. Bigfoot pak kolem sebe mládí, zabíjí, rozšlapává, skáče, leze, prostě dělá všechno, co by taková velká opice dělala. Není to přímo variace na „King Konga“, ale nemá to k tomu daleko. Jen tou kvalitou je to hodně jinde.

 Tady je Bigfoot v celé své digitální kráse.

„Přízrak z lesa strachu“ by mohl být i zábavný film, kdyby to bylo natočeno pořádně a ne jako malá podívaná. Kdyby zde byly digitální triky, které jsou skutečně dobré, a ne tohle, co zde sledujeme, kde ani jednotlivé scény nenavazují na sebe. Je až moc patrné, že zde byla snaha jít tou nejlevnější cestou. A proto to nakonec vypadá tak špatně. Nemluvě o tom, že z tohohle prostě nemůžete mít hororový zážitek.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (příšery, béčka, komedie)


Přidat komentář