Psychopaths (2017)

40%
Všude samí psychopati.

Psychopaths

USA, 2017, 85 minut

 

Režie: Mickey Keating

Scénář: Mickey Keating

Hrají: Ashley Bell, James Landry Hébert, Mark Kassen

 

Snímek „Psychopaths“ vlastně není až tak špatný, tedy v některých konkrétních ohledech, ale když jsem se na něj tak koukal, neměl jsem z něj pocit, že by násilí, které se zde objevuje, bylo čímkoli jiným než násilím pro násilí. Prostě jen plejáda scén, kde dochází k ničení, mlácení, mučení a případně i zabíjení, protože jak název napovídá, tady půjde o nějaké ty psychopaty.

Masky.

A o ty skutečně jde. Hned na začátku se s jedním takovým seznamujeme. Hraje ho Larry Fessenden, který se nezapře a rád si střihne malou roličku v podstatě v jakémkoli filmu, v němž to smrdí nezávislostí a nejlépe i hororem. A to v případě filmu „Psychopaths“ platí. A tahle jeho postava nám před smrtí říká, že pokud ho popraví, tak dojde ke skutečnému krveprolití.

A zase ty masky.

A ano, jeho smrtí rozhodně masakry nekončí, je to opravdu tak, jak na černobílou kameru říkal. Noc po jeho popravě se mění v šílenství, kdy se do centra dění nedostává hned jeden další šílenec, ale rovnou skupina několika, kteří si vlastně dělají, co chtějí. A v tu chvíli to začne docela připomínat „Očistu“, tedy bez toho parádního nápadu s nocí, kdy je možné vraždit ze zákona.

Všichni jsou cvoci.

Ve filmu „Psychopaths“ jde prostě jen o to, jestli se podaří chytnout šílence, kteří zabíjejí, zbavit se jich, anebo bude jejich řádění pokračovat. Ale osobně si myslím, že na tomhle nic až tak skvělého nebylo, bohužel mě nenadchlo ani provedení gore, které by si zasloužilo více práce. Co si budeme povídat, byl to jediný tahák, který mohl film „Psychopaths“ divákovi nabídnout.

Co se to děje?!

Americký snímek „Psychopaths“ se veze na vlně toho že podobné filmy, které jsou propojením bezuzdného násilí, home invasion, torture porn a celkově exploatace, jsou oblíbené a tak trochu se dostávají i do mainstreamu. Jenže u „Psychopaths“ se nepodařilo spojit všechny prvky tak, aby to bylo skutečně zapamatovatelné. Masky, násilí, ječící šílenci, na m prostě nic až tak skvělého není. Ne v tomhle provedení.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář