Půlnoční vlak (2008)

70%
Skvělý sériový vrah v podání Vinnieho Jonese, to je deviza tohoto filmu.

Půlnoční vlak

The Midnight Meat Train

USA, 2008, 98 minut

 

Režie: Ryûhei Kitamura

Scénář: Jeff Buhler podle povídky Cliva Barkera

Hrají:

Bradley Cooper (Leon)

Leslie Bibb (Maya)

Brooke Shields (Susan Hoff)

Vinnie Jones (Mahogany)

 

Ten název – tedy ten originální – je docela vystihující. „Půlnoční vlak s masem“, pokud budu hodně doslovný, zní docela dobře a trochu to evokuje skutečnost, že tenhle film nebude milý, že to nebude nic hezkého na pokoukání. Naopak, dokonce z toho budete mít pocit, že to bude docela pořádný masakr. A přesně takové to je. Hodně krve, hodně hnusu, a přitom celkem známé tváře!

Někdo si pro ni jde.

Těch jmen se tu skutečně sešlo hodně, přičemž aktuálně je nejznámější tváří Bradley Cooper, který si zde zahrál i hlavní postavu fotografa Leona, který chce sám na vlastní triko dopadnout masového vraha, který se specializuje na to, že zabíjí v metru a jeho útoky jsou skutečně krvavé. Jako kdyby se jednalo o nějakého odporného řezníka, který si z metra udělal jatka.

Takový milý pán.

Kromě Bradleyho Coopera se zde objevují ještě další zajímavá jména. Brooke Shields, která je prostě vždycky k sežrání, a nejinak je tomu tady. Leslie Bibb, která hraje Bradleyho partnerku je taky kus, a přitom jí věříte i ty vyhrocené momenty. A nakonec je tu Vinnie Jones, což je pro mě hvězda filmu a jeden z nejlepších castingů, jaké jsem v poslední době viděl.

Není to Gaga, ale taky si dobře sedli.

Mahogany, kterého Vinnie Jones ztvárnil, není žádný sofistikovaný vrah ve stylu Hannibala Lectera. Tohle je magor, který do toho jde natvrdo, chce, ab tekla krev a stačí jeden jeho pohled, aby se divákovi stáhly půlky, a to i přesto, že je divákovi jasné, že je u sledování filmu celkem v bezpečí. Docela se divím, že se o tomhle filmu nemluví víc – jasně, je trochu starší – ale za mě je tenhle záporák prostě perfektní. Trochu mu to kazí jen scénář, který chce být něco trochu víc.

Krve tu je dost pro všechny.

Snímek „Půlnoční vlak“ se scenáristicky snaží o trochu moc, než by bylo skutečně potřeba, ale vynahrazují to dvě skutečnosti. Skvělý Vinnie Jones, jenž se pro tuhle roli prostě hodil dokonale, a pak triková stránka, kdy maso a krev, které zde jsou, skutečně vyvolávají dojem, že jste na jatkách. Hnusných lidských jatkách. Jen když žena visí za nohy, prsa prostě visí taky...

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (gore, vrazi)


Přidat komentář