Puppet Master: Axis of Evil (2010)

30%
Loutky už prostě tolik nebaví, v tomhle moderním provedení vůbec.

Puppet Master: Axis of Evil

USA, 2010, 83 minut

 

Režie: David DeCoteau

Scénář: Domonic Muir

Hrají:

Jenna Gallaher (Beth)

Taylor M. Graham (Don)

Tom Sandoval (Ben / Max)

Jerry Hoffman (Len)

 

Loutky se zase vrátily! A to je asi to hlavní pozitivní, co je možné o snímku „Puppet Master: Axis of Evil“ říct. „Puppet Master: Axis of Evil“ je přesně tím, čím je – jedním pokračováním z mnoha, kdy se divíte, že vlastně ještě něco takového vůbec vzniklo. Ale pak si uvědomíte, že ten jeden důvod zde skutečně je – ty loutky. Pořád jsou scény s nimi dobré, pořád se na ně dobře kouká.

 I na ninju došlo.

Snímek „Puppet Master: Axis of Evil“ se už podle názvu vrací do doby druhé světové války. Ale vzhledem k tomu, že Andre Toulon je mrtvý, je potřeba mít jiné postavy. A tak se na scénu dostává mladý řezbář, který má to štěstí/smůlu, že se mu do rukou dostávají Toulonovy loutky. Asi by to bylo celkem fajn, kdyby se nejednalo o něco, po čem nacisti – teď i ve spolupráci s Japonci – prahnou.

 Ani pro něj to nejsou jen loutky.

Příběh je ve své podstatě neskutečně malý, což je docela problém. Válka se zde omezuje jen na několik postav, které se mezi sebou nějak handrkují/zabíjejí. Jedni nechtějí válku, druzí se v ní snaží pokračovat za každou cenu a získat ještě nové možnosti. To vše se děje v podstatě jen v jednom divadle, případně v jiných interiérech. Jednoduše je to tak malé, že se vám ani trochu nedaří s dějem sžít.

 Jeden úsměv do kamery.

Kromě děje, který je skutečně špatný, jsou tu postavy, které jsou doslova vycucané z prstu, ať už to jsou nudní nacisté, anebo třeba japonští představitelé osy. A tak se jen vracím k tomu, že jediné, proč má smysl na film koukat, jsou loutky. Práce s nimi je standardně dobrá a jsou zde scény, které jsou s nimi skutečně nepříjemné. Jen škoda, že jich je tak málo. Vlastně si vzpomínám tak na jednu opravdu děsivou.

 A jeden bez úsměvu.

„Puppet Master: Axis of Evil“ není vyloženě propadákem, ale má k tomu velice blízko, protože se zde sešlo pohříchu málo kladných faktorů. Navíc už vidíte, že se ani mytologie filmu nikam neposouvá, snad jedině v tom smyslu, že se objevuje jedna nová loutka. Ale to prostě nestačí. Z celého konceptu se dalo vytvořit mnohem více a vybudovat kolem toho skutečně zajímavý svět.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (příšery, béčka, vrazi)


Přidat komentář