Pustina (2006)

60%
Boj o život na údajně pustém ostrově.

Pustina

Wilderness

Velká Británie, 2006, 93 minut

 

Režie: M. J. Bassett

Scénář: Dario Poloni

Hrají:

Sean Pertwee (Jed)

Alex Reid (Louise)

Toby Kebbell (Callum)

Stephen Wight (Steve)

 

Pokud se chcete na snímek „Pustina“ podívat s tím, že budete koukat na něco velmi originálního, asi budete celkem zklamáni, protože už od počátku tenhle film s nijakou originální myšlenkou nehraje. Ale pokud chcete snímek, který je čistý survival, navíc ještě docela realistický, tak to už vám film „Pustina“ dovede dát. Ale jo, on to doplní i nějakým tím základním příběhem.

Budou bojovat o život.

Ten základní příběh se točí kolem toho, že je skupina trestanců převezena do speciálního detenčního zařízení, které se nachází na odlehlém ostrově. A bum, rovnou tu máme prostor k tomu, aby se začal vytvářet příběh o tom, že tenhle ostrov, i když se jeví jako celkem neobydlený, až tak neobydlený nebude, a že zde trestancům hrozí pořádné nebezpečí. Je tu totiž nějaký magor.

Ten to pořádně schytal.

Ten magor, co se na ostrově nachází, má k ruce nejen nějaké ty zbraně, ale také psy. A o co mu jde? Prostě chce lovit. Chce lovit dobré duše, které si sem přišly odpykat trest za cokoli, co provedly. Místo toho musejí skutečně bojovat o život, a že to jsou boje někdy vskutku velmi nehezké, hlavně pokud jsou do toho zakomponováni psi. A ti jsou, skoro se chce říct, že až moc často.

Začíná to být divočina.

Musím říct, že scény se psy na mě dokázaly zapůsobit. Jsou natočené tak dobře, že jsem měl skutečně pocit divokosti, zuřivosti, rychlosti a nevyhnutelnosti. Tady když po někom pes jde, je to skutečně drsné. A stejně je to i s hlavním záporákem tohoto snímku, který je klasickým survivalem, trochu i vyvražďovačkou a něco má i z takového díla jako je „Pán much“. Jen bez dětí, místo toho s dospělými.

Mimochodem, Divočina by byl lepší český název.

Britský snímek „Pustina“ je drsnou podívanou, která ale nechce být ničím víc, než čím je. Hon kočky na myši, která je hodně rvavá, drsná a nepříjemná. Jasně, mohlo to být ještě drsnější, ještě hnusnější, ještě detailnější, ale tomuhle hororu to vůbec nevadí, skutečně máte pocit, že jde o život. Takže snímek „Pustina“ pak skutečně splnil to, co si předsevzal. Na tenhle ostrov byste se dostat nechtěli.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (survival, vrazi)


Přidat komentář