Qiu ai ye jing hun (1989)

40%
Jeden z těch snímků, které jsou do hororu řazeny omylem.

Qiu ai ye jing hun

Hong Kong, 1989, 92 minut

 

Režie: Yi-Ching Fung

Scénář: Alfred Cheung, Keith Wong

Hrají: Alfred Cheung, Maggie Cheung, Sandra Kwan Yue Ng

 

Nebudu tvrdit, že v sobě snímek „Qiu ai ye jing hun“ nemá nic napínavého, to zase ne, ale řadit ho jen mezi horory a případně ještě thrillery, to mi přijde malinko omezené, protože zákonitě musíte dostat něco jiného, než jste očekávali. Pokud by bylo u snímku uvedeno, že se jedná o komediální krimi, žánrově by to rozhodně sedělo víc než horor. Komediální drama by také bylo lepší.

 Kam asi jede?

Na první pohled to vlastně vypadá, že se ani nebude jednat o nic, co by vás mělo jakkoli napínat, protože tu máme dvě postavy. Tou první je Lung (Alfred Cheung) a tou druhou je Jenny Tung (Maggie Cheung). On je taxikář a ona je novinářka. Jejich vztah je vlastně založen na tom, že on jí vypráví příběhy, které zažil během svých jízd. On by chtěl víc, ona nejspíš ne.

 Projde kontrolou?

Kde je v tom ten horor? Ten přichází na scénu ve chvíli, kdy se městem začnou šířit mrtví. Někdo ve městě zabíjí a Jenny je reportérkou, která se o případy zajímá. A vzhledem k tomu, že Lung byl odpálkován přítelem novinářky s tím, že Jenny hledá přece jen trochu zajímavější příběhy než jen historky z taxíku, začíná být trochu nejisté, jestli ty mrtví nejsou náhodou Lungovým dílem.

 Je třeba si zakouřit.

I když je zde náznak něčeho, co by skutečně mohlo vést i k thrillerovému filmu, „Qiu ai ye jing hun“ v sobě prostě nemá tu potřebnou atmosféru. Mnohem víc si hraje se scénami, kde se Lung snaží zjistit, jak by Jenny zaujal, třeba se učí od kolegyně, jaké jsou ženské erotogenní zóny. Kdyby to byla jen komedie, možná by i snímek „Qiu ai ye jing hun“ vyzněl o něco lépe než takto.

 Plakát filmu.

Hongkongský snímek „Qiu ai ye jing hun“, který je v mezinárodní distribuci uváděn jako „In Between Loves“, je tak spíš určen fanouškům Maggie Cheung, případně dalších herců a hereček, ale rozhodně ne fanouškům hororu. Těm nemá v podstatě co nabídnout, jen lehce zdlouhavý, snad i trochu romantický příběh, který má lehce temnější pozadí. Ale opravdu jen lehce.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář