Quando Alice ruppe lo specchio (1988)

60%
A zase jeden pořádný krvák od Fulciho.

Quando Alice ruppe lo specchio

Itálie, 1988, 86 minut

 

Režie: Lucio Fulci

Scénář: Lucio Fulci

Hrají:

Brett Halsey (Lester Parson)

Ria De Simone (Alice Shogun)

Al Cliver (Randy)

Sacha Darwin (Margie MacDonald)

 

Tak jsem se na další snímek Lucia Fulciho, který jsem ještě neviděl, docela těšil. Na jeho snímky jdu s tím, že nevím, o čem jsou, a chci se nechat překvapit. Pravda, já to tak mám u většiny snímků. Je to pak někdy příjemné překvapení, někdy je to překvapení méně milé a jindy je to zase velmi inspirující. V případě filmu „Quando Alice ruppe lo specchio“ se jedná o milé překvapení.

 Ten Fulci...

Na začátku filmu „Quando Alice ruppe lo specchio“ máte klasického Fulciho. Muž sedí u televize, dává si pořádný steak a dívá se na video, kde se nějaká ne až tak hezká žena svléká. Už z toho, jak je scéna natočena, jak je použita kočka, na vás jde něco nepříjemného. Co se asi skrývá v pozadí? Odpověď přijde velmi záhy. Ve vedlejším pokoji totiž leží žena, pravděpodobně mrtvá a vypadá to, že steak si muž odřízl z ní.

 Na co obyčejný nůž.

Lester (Brett Halsey) je gigolo, který se zaměřuje na svobodné nebo ovdovělé paničky, které mají nějakou tu vadu na kráse, a tak mu snadno podlehnou. Kromě toho, že ho sex s nimi moc nebaví, užívá si, co následuje po něm. Bere si z žen to, co mu zažene jeho neutuchající hlad. A pak je třeba rozřeže motorovou pilou, nebo je umlátí, a tak podobně. Lester je prostě gigolo k nezaplacení.

 Že by hovězí?

Film je vlastně o tom, jak se Lester postupně dostává k další a další ženě, ale také do problémů s tím, že po něm jde policie a má na něj políčeno. Mění identity, a to skutečně k nepoznání. Přesto na něj někdy musí dojít. Příběhově není snímek nějak úchvatný, ale o to ani tak moc nejde. Lucio Fulci ukazuje, že jeho silná stránka je tentokrát v humoru, což je právě ono příjemné překvapení, které dává filmu dobré vyznění, a to i díky herectví Bretta Halseyho.

 Ta nepřežije... Anebo?

„Quando Alice ruppe lo specchio“ je film, který zaujme svým humorem, svým odlehčením. Je vidět, že Fulci natáčel hlavně proto, aby natáčel a aby se bavil. Příběh je jednodušší a jedná se spíše o anekdotu, ale myslím, že se autorovi podařilo předat, co zamýšlel. Pokud vám nevadí gore scény, myslím, že se budete celkem dobře bavit. Film rychle uplyne, což je také jeho deviza.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (gore, béčka, hnus, vrazi)


Přidat komentář